"Krok po kroku z Trójką, Sopot". Przewodnik nieschematyczny

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 14:30
- Dostaliśmy Sopot nieprzewodnikowy, nieschematyczny, pełen wciągających opowieści - tak o audiobooku "Krok po kroku z Trójką, Sopot" Joanny Mielewczyk i Krystiana Hanke mówi Michał Nogaś. W "Trójkowym Znaku Jakości" przedstawiliśmy przewodnik, który w sposób ciekawy, nie zawsze dosłowny i oczywisty prezentuje to miasto.
Audio
  • "Krok po kroku z Trójką, Sopot". Przewodnik nieschematyczny (Trójkowy Znak Jakości)
Krystian Hanke i Joanna Mielewczyk
Krystian Hanke i Joanna MielewczykFoto: M.Borawska/PR

''- Po raz pierwsze opowiadamy o książce w wersji audio. Robimy to, ponieważ rzecz jest godna polecenia. Dodatkowo, co nas cieszy, "napisana dźwiękiem" przez naszych kolegów redakcyjnych Joannę Mielewczyk i Krystiana Hanke. Kilka tygodni temu przybyli do Sopotu z mikrofonami i postanowili stworzyć opowieść o tym wyjątkowym mieście. Przeszli je wzdłuż i wszerz, krok po kroku. Odwiedzili 13 miejsc. Postanowili oddać ich klimat i atmosferę. Spotkali ludzi, którzy żyją w Sopocie i żyją Sopotem - mówi Michał Nogaś.

"Krok po kroku z Trójką, Sopot" można kupić w sklepie Polskiego Radia>>>

Kogo można usłyszeć w nagraniach? Jedną z osób opowiadających o najsłynniejszym sopockim hotelu, czyli o "Grandzie" jest autorka książki o tym miejscu Marzena Górska-Karpińska. Gdy reporterzy udali się do Opery Leśnej ich przewodnikiem był szef tego miejsca, czyli Eugeniusz Terlecki. Gdy weszli do słynnego SPATiF-u albo szli Monciakiem, wtedy o wszystkim, co dookoła, opowiadała im mieszkanka miasta Ewa Niewęgłowska-Patała.

Londyńskie akcenty na placu radiowej Trójki w Sopocie >>>

Także miejsca nie do końca oczywiste pojawiają się w audiobooku. Większości z nas Sopot kojarzy się z molo, Operą Leśną czy hipodromem. Ale są też grodzisko, dymiąca latarnia morska, albo kawiarnia, w której serwuje się gorące napoje, proponowane przez dziennikarzy Trójki. Wszystko do zobaczenia oczami wyobraźni i do usłyszenia dzięki audiobookowi.

Poważny przewodnik z przymrużeniem oka>>>

- Zanim wybrałem się do Sopotu, żeby na własne oczy sprawdzić, czy wszystko o czym opowiadają Joasia i Krystian jest prawdą, słuchałem audiobooka w samochodzie. I muszę przyznać, że to ciekawa opowieść nie tylko z powodu tego, co mówią ich goście-przewodnicy, ale ta płyta jest także niezwykle ciekawa dźwiękowo. Reporterzy mają dość wścibskie mikrofony, więc tu zajrzeli, tam podsłuchali i oto dostaliśmy Sopot nieprzewodnikowy, nieschematyczny, pełen wciągających opowieści. Przyznam, że się zasłuchałem. Każdy, kto sięgnie po tę pozycję, znajdzie swoje ulubione miejsce w Sopocie - dodaje w "Trójkowym Znaku Jakości" Michał Nogaś.

Więcej informacji o książce usłyszeć można w nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania!

Zapraszamy też na profil "Z najwyższej półki" na Facebooku >>>

A także na profil "Krok po kroku">>>

"Trójkowy znak jakości" na naszej antenie w każdy piątek o godz. 7.45.

(mp, ei)

Czytaj także

Paulina Wilk i jej portret pokolenia dzieci transformacji

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2014 13:20
Gościem programu "Z najwyższej półki" była dziennikarka i pisarka Paulina Wilk. Pretekstem do rozmowy była jej nowa książka - "Znaki szczególne", czyli osobliwa historia dzisiejszych trzydziestolatków. W audycji rozmawialiśmy także o "Kuratorze" Zbigniewa Kruszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Johnny Cash o sobie. "Ta autobiografia może zaskoczyć fanów"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 13:33
Jak podkreśla dziennikarz muzyczny Jan Chojnacki, Johnny Cash był jednym z nielicznych artystów, którzy potrafili połączyć bunt z kulturą muzyczną, czego - jego zdaniem - nie umieli osiągnąć punkowcy. - W muzyce zbuntowanych końca lat 70. i początku lat 80. jest sam bunt. Natomiast w muzyce Casha jest i bunt, i kultura muzyczna - uważa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osobiste i intymne oblicze Susan Sontag

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 11:12
"Myśl to forma odczuwania" - tak zatytułowana jest książka, będąca zapisem wywiadu ze znaną intelektualistką i eseistką. - To kolejne oblicze tej pisarki i myślicielki. W tym przypadku oblicze osobiste, bo rzeczy o których mówiła Susan Sontag, były bardzo intymne i pozostają uniwersalne - opowiadał Michał Nogaś.
rozwiń zwiń