X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Krok po kroku z Trójką, Sopot". Przewodnik nieschematyczny

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 14:30
- Dostaliśmy Sopot nieprzewodnikowy, nieschematyczny, pełen wciągających opowieści - tak o audiobooku "Krok po kroku z Trójką, Sopot" Joanny Mielewczyk i Krystiana Hanke mówi Michał Nogaś. W "Trójkowym Znaku Jakości" przedstawiliśmy przewodnik, który w sposób ciekawy, nie zawsze dosłowny i oczywisty prezentuje to miasto.
Audio
  • "Krok po kroku z Trójką, Sopot". Przewodnik nieschematyczny (Trójkowy Znak Jakości)
Krystian Hanke i Joanna Mielewczyk
Krystian Hanke i Joanna MielewczykFoto: M.Borawska/PR

''- Po raz pierwsze opowiadamy o książce w wersji audio. Robimy to, ponieważ rzecz jest godna polecenia. Dodatkowo, co nas cieszy, "napisana dźwiękiem" przez naszych kolegów redakcyjnych Joannę Mielewczyk i Krystiana Hanke. Kilka tygodni temu przybyli do Sopotu z mikrofonami i postanowili stworzyć opowieść o tym wyjątkowym mieście. Przeszli je wzdłuż i wszerz, krok po kroku. Odwiedzili 13 miejsc. Postanowili oddać ich klimat i atmosferę. Spotkali ludzi, którzy żyją w Sopocie i żyją Sopotem - mówi Michał Nogaś.

"Krok po kroku z Trójką, Sopot" można kupić w sklepie Polskiego Radia>>>

Kogo można usłyszeć w nagraniach? Jedną z osób opowiadających o najsłynniejszym sopockim hotelu, czyli o "Grandzie" jest autorka książki o tym miejscu Marzena Górska-Karpińska. Gdy reporterzy udali się do Opery Leśnej ich przewodnikiem był szef tego miejsca, czyli Eugeniusz Terlecki. Gdy weszli do słynnego SPATiF-u albo szli Monciakiem, wtedy o wszystkim, co dookoła, opowiadała im mieszkanka miasta Ewa Niewęgłowska-Patała.

Londyńskie akcenty na placu radiowej Trójki w Sopocie >>>

Także miejsca nie do końca oczywiste pojawiają się w audiobooku. Większości z nas Sopot kojarzy się z molo, Operą Leśną czy hipodromem. Ale są też grodzisko, dymiąca latarnia morska, albo kawiarnia, w której serwuje się gorące napoje, proponowane przez dziennikarzy Trójki. Wszystko do zobaczenia oczami wyobraźni i do usłyszenia dzięki audiobookowi.

Poważny przewodnik z przymrużeniem oka>>>

- Zanim wybrałem się do Sopotu, żeby na własne oczy sprawdzić, czy wszystko o czym opowiadają Joasia i Krystian jest prawdą, słuchałem audiobooka w samochodzie. I muszę przyznać, że to ciekawa opowieść nie tylko z powodu tego, co mówią ich goście-przewodnicy, ale ta płyta jest także niezwykle ciekawa dźwiękowo. Reporterzy mają dość wścibskie mikrofony, więc tu zajrzeli, tam podsłuchali i oto dostaliśmy Sopot nieprzewodnikowy, nieschematyczny, pełen wciągających opowieści. Przyznam, że się zasłuchałem. Każdy, kto sięgnie po tę pozycję, znajdzie swoje ulubione miejsce w Sopocie - dodaje w "Trójkowym Znaku Jakości" Michał Nogaś.

Więcej informacji o książce usłyszeć można w nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania!

Zapraszamy też na profil "Z najwyższej półki" na Facebooku >>>

A także na profil "Krok po kroku">>>

"Trójkowy znak jakości" na naszej antenie w każdy piątek o godz. 7.45.

(mp, ei)

Czytaj także

Paulina Wilk i jej portret pokolenia dzieci transformacji

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2014 13:20
Gościem programu "Z najwyższej półki" była dziennikarka i pisarka Paulina Wilk. Pretekstem do rozmowy była jej nowa książka - "Znaki szczególne", czyli osobliwa historia dzisiejszych trzydziestolatków. W audycji rozmawialiśmy także o "Kuratorze" Zbigniewa Kruszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Johnny Cash o sobie. "Ta autobiografia może zaskoczyć fanów"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 13:33
Jak podkreśla dziennikarz muzyczny Jan Chojnacki, Johnny Cash był jednym z nielicznych artystów, którzy potrafili połączyć bunt z kulturą muzyczną, czego - jego zdaniem - nie umieli osiągnąć punkowcy. - W muzyce zbuntowanych końca lat 70. i początku lat 80. jest sam bunt. Natomiast w muzyce Casha jest i bunt, i kultura muzyczna - uważa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osobiste i intymne oblicze Susan Sontag

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 11:12
"Myśl to forma odczuwania" - tak zatytułowana jest książka, będąca zapisem wywiadu ze znaną intelektualistką i eseistką. - To kolejne oblicze tej pisarki i myślicielki. W tym przypadku oblicze osobiste, bo rzeczy o których mówiła Susan Sontag, były bardzo intymne i pozostają uniwersalne - opowiadał Michał Nogaś.
rozwiń zwiń