X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Malta Festival 2014: co po odwołaniu spektaklu "Golgota Picnic"?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 13:25
- Odwołanie "Golgota Picnic" jest wydarzeniem dającym do myślenia. Miejmy nadzieję, że ta bardzo trudna decyzja, którą musieliśmy podjąć, a która jest postrzegana jak krok w tył, będzie po to, żeby mogły się wydarzyć symboliczne dwa kroki do przodu - mówi zastępczyni dyrektora Malta Festival 2014 Karina Adamska.
Audio
  • Malta Festival 2014: co po odwołaniu spektaklu "Golgota Picnic"? (Do południa/Trójka)
Fragment spektaklu Golgota picnic
Fragment spektaklu "Golgota picnic"Foto: David Ruano

Skąd całe zamieszanie wokół spektaklu? Z powodu bardzo dużego zagrożenia zamieszkami, których skala i forma mogą być niebezpieczne dla naszych widzów, aktorów, postronnych osób a także mogą prowadzić do dewastacji obiektów użyteczności publicznej miasta Poznania zmuszeni jesteśmy do odwołania przedstawienia „Golgota Picnic” w dniach 27 i 28 czerwca. Niebezpieczny spektakl nienawiści do odmiennej wizji świata, jaki zaplanowali na te dni w Poznaniu protestujący nie będzie naszym udziałem - takie oświadczenie wydali organizatorzy Malta Festival.

Zdaniem Kariny Adamskiej sytuacja w tej kwestii nadal jest dynamiczna. - Festival Malta jest częścią ogólnopolskiej akcji czytania tekstu "Golgoty" i pokazów nagrania spektaklu. Jeżeli teatry w Polsce mają na to ochotę i czas to serdecznie zapraszamy, bo musimy państwu udostępnić tekst "Golgoty" i nagranie spektaklu - mówi.

Według niej brak wiedzy to jest clou całego zamieszania, które się wydarzyło wokół przedstawienia i nagonki, która trwała przez wiele tygodni do momentu odwołania spektaklu. - Większość, być może wszyscy ci ludzie, którzy pikietowali, protestowali, krzyczeli i obrażali, jak sami przyznawali tego spektaklu nie widzieli. Nazywając rzeczy po imieniu: jesteśmy w kompletnym nieporozumieniu - mówi gość Barbary Marcinik.

Podsumowanie Malta Festival Poznań 2014>>>
- To nie jest spektakl antychrześcijański, nie jest zwrócony przeciw religii. Nie było intencją festiwalu obrażanie czyichkolwiek uczuć. To jest spektakl o głębokiej wymowie humanitarnej, poruszający bardzo trudne, ciężkie, dotykające każdego człowieka tematy o naszej kondycji. Czy żyjemy po to, żeby mieć? Czy po to, żeby być? Symboliczne 27 tys. bułek hamburgerowych, które miały być rozrzucone na podłodze, dobrze obrazowało to, jak nurzamy się z konsumpcji - dodaje.

Ostatnia godzina tego przedstawienia to koncert. Pianista siedzi przy fortepianie i gra utwór Józefa Haydna "Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu". - To utwór, w którym jest pojednanie z Bogiem, wyznanie wiary. Gdzie tu bluźnierstwo? - pyta Karina Adamska.

Na relacje z festiwalu zapraszamy do Trójki m.in. od poniedziałku do piątku o godz. 11.50, w ramach pasma "Do południa". Trójka jest patronem medialnym festiwalu.

(mp, ei)

Czytaj także

Spektakl "Golgota Picnic" został odwołany

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2014 23:20
Przeciwko spektaklowi protestowali duchowni. Ich zdaniem, dzieło argentyńskiego reżysera to bluźnierstwo. W dniu planowanego pokazu w Poznaniu miało manifestować nawet 30 tysięcy osób. Policja zalecała więc organizatorom zmianę terminu i miejsca przedstawienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Trójka na Malta Festival 2014

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 16:23
- Program Malta Festival 2014 skierowany jest do szerokiego grona widzów, jest tak zróżnicowany, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest wiele od odkrycia - zachęca Katarzyna Tórz, koordynatorka programowa imprezy. Do niedzieli na antenie Trójki będziemy opowiadać, co dzieje się na Malta Festiwal 2014.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Malta Festival 2014: Spektakl Amapoli Prady, czyli dyskurs o rasie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 16:24
- Na festiwalu miał premierę "Król Lear" Emilio Garcii Wehbiego, spektakl ostry, mocny, bezkompromisowy. Mieliśmy okazję być także na spektaklu Amapoli Prady "Urgent action" w Galerii u Jezuitów - opowiada Agnieszka Obszańska, specjalny wysłannik Trójki na Malta Festival 2014.
rozwiń zwiń