X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nils Frahm i Night Marks Electric Trio - słuchaj koncertów z Tauron Nowa Muzyka

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 17:18
Zapraszamy na dwie transmisje z festiwalu w Katowicach. Usłyszeć będzie można polski zespół Night Marks Electric Trio, a także finałowy koncert niemieckiego kompozytora Nilsa Frahma.
Nils Frahm wystąpi w Katowicach ostatniego dnia festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Transmisja koncertu w Trójce
Nils Frahm wystąpi w Katowicach ostatniego dnia festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Transmisja koncertu w Trójce Foto: Tauron Nowa Muzyka/ mat. prom.

Na dwie transmisje z katowickiego Festiwalu Tauron Nowa Muzyka zapraszamy do Trójki w niedzielę (24 sierpnia). Tuż po północy słuchać będziemy koncertu Night Marks Electric Trio, a od godz. 20.05 do 21 występu Nilsa Frahma.

Słuchaj Trójki w internecie>>>

Night Marks Electric Trio to projekt złożony z trzech muzyków - klawiszowca Marka Pędziwiatra, basisty Adama Kabacińskiego i producenta/DJa Piotra Skorupskiego, który występuje także jako Spisek Jednego. Zespół w doskonały sposób łączą jazzową tradycję z beatową nowoczesnością, co daje piorunujący efek.

Zderzenie hip-hopu z jazzem. Koncert Nocnych Marków w Trójce (wideo)>>>

Postać niemieckiego kompozytora Nilsa Frahma, to przykład współczesnego muzyka ze sceny elektronicznej, który swoją twórczość wesprzeć może solidnym wykształceniem, zyskanym w czasach młodości. Nauka gry na pianinie pozwoliła mu zapoznać się głębiej ze światem muzyki klasycznej, odkryć dźwięki i nietuzinkowe kompozycyjne rozwiązania.

Choć początki jego wydawniczej działalności sięgają już roku 2005 – wtedy to ukazał się album "Streichelfisch", a trzy lata później "Electric Piano" oraz EPka zatytułowana skromnie "My First EP" – dopiero pochodzące z 2009 "Wintermusik" i "The Bells" pozwoliły Nilsowi zaistnieć w środowisku. Wydane dwa lata później "Felt" otworzyło etap trwającej do dziś współpracy z wytwórnią Erased Tapes (sam jest właścicielem niemieckiego Durton Studio) a Frahm stopniowo zyskiwał opinię nieszablonowego, kreatywnie improwizującego muzyka scenicznego.

Tauron Nowa Muzyka - najważniejsze informacje >>>

Dyskografię Frahma zamyka album "Spaces", wydany w roku 2013, zawierający sporą dawkę prawdziwie emocjonalnego ambientu, docenioną przez krytyków na całym świecie. Część kompozycji Nilsa ukazała się także w formie zapisu nutowego, zatytułowanego "Eins", a wydanego w grudniu zeszłego roku dzięki Manners McDade.

Jak utwory niemieckiego kompozytora zabrzmią na festiwalu w Katowicach? Zapraszamy do słuchania. Trójka jest patronem medialnym Tauron Nowa Muzyka.

(ei, mat. prom. Tauron Nowa Muzyka)

Zobacz więcej na temat: Tauron Nowa Muzyka

Czytaj także

Sohn zamiast Cheta Fakera na Tauron Nowa Muzyka

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 13:26
- Ostatnie dni były dla nas czasem walki o utrzymanie programu, który budowaliśmy przez ostatnie miesiące. Niestety, z przyczyn od nas niezależnych i miejscami niezrozumiałych, musimy dokonać korekt w programie tegorocznej edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka - piszą organizatorzy w specjalnym oświadczeniu. W czwartek zamiast Cheta Fakera wystąpi Sohn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Tauron Nowa Muzyka na antenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 11:49
Lato w Programie 3 Polskiego Radia to czas najważniejszych festiwali muzycznych i filmowych. W najbliższych dniach Trójka zajrzy do Katowic na festiwal Tauron Nowa Muzyka, skąd – jako patron medialny – zrelacjonuje najważniejsze wydarzenia tej imprezy.
rozwiń zwiń