Inwestycja i cena, czyli sarno-pies i niby-kura

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 13:04
"Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela" to książka niby adresowana do dzieci… - Ale także dorosłym pomoże. W zabawny i przystępny sposób wyjaśnia, o co chodzi z pojęciami typu depozyt, rating, spekulacje - mówił Michał Nogaś.
Audio
  • Michał Nogaś i Wojciech Mann opowiadają o książce "Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela" (Trójkowy znak jakości)
Grzegorz Kasdepke, Daniel de Latour i Ryszard Petru we wspólnej książce znaleźli znakomity sposób na przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy ekonomicznej
Grzegorz Kasdepke, Daniel de Latour i Ryszard Petru we wspólnej książce znaleźli znakomity sposób na przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy ekonomicznej Foto: Glow Images/East News

fot.
fot. mat. prom.

Zabawne opowiastki Grzegorza Kasdepke w sugestywny sposób tłumaczą zawiłe problemy ekonomii, tworząc przy tym barwny świat zamieszkały przez różne dziwadła. Dzięki kreatywnym ilustracjom Daniela de Latoura tajemnicze stwory brykają po kartach książki niełatwe do oswojenia. Być może nawet nieco onieśmielające przy samym wejściu, okazują się nie takie straszne po rzetelnym oprowadzeniu i komentarzu Ryszarda Petru.

- To opowieść o dziwnych stworach ekonomicznych. W książce można zobaczyć na przykład, jak wygląda inwestycja, która przypomina trochę sarno-psa. Pan Daniel jest chyba pierwszą osoba na świecie, która narysowała deficyt i kredyt. Do tego okazuje się, że ceny wyglądają jak niby-kury, a manko jest słoniopodobne - opowiadał Michał Nogaś.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadził: Michał Nogaś i Wojciech Mann
Data emisji: 30.01.2014
Godzina emisji: 7.45
(materiały promocyjne/ei/fbi)

Czytaj także

"Głosy starego morza" - podróż do Hiszpanii, której nie ma

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 12:36
"Głosy starego morza. W poszukiwaniu utraconej Hiszpanii" Normana Lewisa to książka, która przenosi nas do nieistniejącego już świata. - Ten tekst jest piękny, momentami wręcz poetycki - mówi Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Magda" - opowieść o Medei III Rzeszy

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 09:58
"Magda" Meike Ziervogel to powieść o zbrodniarce Magdzie Goebbels - kobiecie, która uosabiała nazistowską żonę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrocław kulturalnym magnesem Europy. Czy to się utrzyma?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 03:11
- Mamy nadzieję, że Wrocław będzie mógł jeszcze długo czerpać korzyści, a miano Europejskiej Stolicy Kultury da powiew świeżego powietrza - mówi Lucia Caudet, rzecznik Komisji Europejskiej.
rozwiń zwiń