X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Owce i pasterz" - znakomite literackie śledztwo

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 12:26
"Owce i pasterz" to oparta na faktach opowieść o zamachu na sycylijskiego biskupa i śmierci dziesięciu zakonnic. - Ta historia jest bardzo intrygująca - mówi Michał Nogaś.
Audio
  • "Owce i pasterz" - znakomite literackie śledztwo (Trójkowy znak jakości)
Katedra w Agrygencie, gdzie był biskupem Giovanni Battista Peruzzo
Katedra w Agrygencie, gdzie był biskupem Giovanni Battista PeruzzoFoto: Wikimedia Commons/Toni Pecoraro

mat.
mat. promocyjne

W lipcu 1945 roku na Sycylii został postrzelony biskup Giovanni Battista Peruzzo. Mężczyzna przeżył zamach, a po jedenastu latach otrzymał niezwykle zagadkowy list od przeoryszy jednego z klasztorów. Zakonnica pisała w nim, że wspólnota ofiarowała życie dziesięciu mniszek, aby ocalić pasterza.

Andrea Camilleri, włoski pisarz i reżyser teatralny, szuka po latach odpowiedzi na wiele pytań związanych z tą historią. Jak to się stało, że siostry umarły? Czy same się zgłosiły? Czy był to akt zbiorowego uniesienia? Jak umierały?

- To jest znakomite literackie śledztwo. Camilleri stawia pewne hipotezy i szuka odpowiedzi na pytania. To się czyta jak kryminał - podsumowuje Michał Nogaś, który audycję Trójkowy znak jakości" poprowadził ze Szklarskiej Poręby, w której trwa festiwal "Trójka górom" w Szklarskiej Porębie.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadził: Michał Nogaś
Data emisji: 13.02.2015
Godzina emisji: 7:45
(materiały promocyjne/iwo/mk)

Czytaj także

Trudne portugalskie rozliczenia z przeszłością

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2014 15:00
- "Samotność Portugalczyka" to spacer po teraźniejszości i przeszłości Portugalii - mówi w audycji "Do południa" Michał Nogaś. Przeplatają się tu opowieści i relacje osób ważnych z punktu widzenia kraju i zwykłych mieszkańców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielcy zapomniani - książka o Polakach, którzy zmienili świat

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 13:39
Książka jest poświęcona Polakom, którzy dokonali wielkich odkryć albo stworzyli niepowtarzalne dzieła w dziedzinie literatury, sztuki i muzyki albo w inny sposób oddawali swój talent dla dobra ludzkości.
rozwiń zwiń