X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poznawanie kosmosu z Janiną Ochojską

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2015 10:48
"Świat według Janki" to książka przybliżająca nam życie i postać Janiny Ochojskiej. - To opowieść o człowieku, który od lat uczy nas pomagać i mówi, dlaczego należy to robić - stwierdza Michał Nogaś.
Audio
  • Michał Nogaś opowiada o książce "Świat według Janki" (Trójkowy znak jakości)
Na półkach księgarń pojawiła się publikacja pt. Świat według Janki, która przybliża nam postać szefowej PAH i ukazuje kulisy jej działalności humanitarnej
Na półkach księgarń pojawiła się publikacja pt. "Świat według Janki", która przybliża nam postać szefowej PAH i ukazuje kulisy jej działalności humanitarnejFoto: PAP/Radek Pietruszka

/

- Jestem przekonana, że z pomocą humanitarną jest jak z poznawaniem kosmosu. Często ludzie nie zdają sobie sprawy, jak dużo jest możliwe, jak wiele potrafimy osiągnąć - to słowa szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej, które możemy przeczytać w książce.

W audycji przybliżamy słuchaczom postać kobiety, która - jak zauważa Michał Nogaś - "nie boi się konfrontacji ze światem doświadczonym, zniszczonym i wymagającym odbudowy". Mówimy o działaniach humanitarnych Janiny Ochojskiej, które rozpoczęły się w Sarajewie i od tamtej pory nieustannie trwają. Ze zdziwieniem odkrywamy też szokujące dane mówiące o tym, że Polacy należą do 8 proc. ludzi, których można nazwać wielkimi szczęśliwcami.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadził: Michał Nogaś
Data emisji: 03.04.2015
Godzina emisji: 9.05

iwo/mk

Czytaj także

Wielcy zapomniani - książka o Polakach, którzy zmienili świat

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 13:39
Książka jest poświęcona Polakom, którzy dokonali wielkich odkryć albo stworzyli niepowtarzalne dzieła w dziedzinie literatury, sztuki i muzyki albo w inny sposób oddawali swój talent dla dobra ludzkości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiolonczelista z Sarajewa" - muzyka w oblężonym mieście

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2015 10:07
"Wiolonczelista z Sarajewa" Stevena Gallowaya to powieść zainspirowana historią tak niewiarygodną, że mogło napisać ją tylko życie.
rozwiń zwiń