"Lotnisko w Monachium" - wstrząsająca książka o samotności

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 11:37
- To nie jest opowieść ani o podniebnych podróżach, ani o miłości do latania, ani o historii samolotów. To książka, która mną wstrząsnęła - mówi o "Lotnisku w Monachium" Michał Nogaś.
Audio
  • Michał Nogaś opowiada o książce Grega Baxtera pt. "Lotnisko w Monachium" (Trójkowy znak jakości)
O Gregu Baxterze nie wspomina Wikipedia, a The Guardian określa go jako wybitny talent (na zdjęciu: fragment okładki książki)
O Gregu Baxterze nie wspomina Wikipedia, a "The Guardian" określa go jako wybitny talent (na zdjęciu: fragment okładki książki)Foto: materiały promocyjne

Wielki port lotniczy w Monachium, całkowite sparaliżowany i spowity mgłą. Ludzie kłębią się w terminalach. Zmęczeni i niewyspani nie wiedzą, kiedy będą mogli odlecieć. Właśnie w takiej scenerii Greg Baxter osadza akcję swojej najnowszej książki pt. "Lotnisko w Monachium".

- Gdy uważnie czyta się tę powieść, to można dostrzec, że wszystkie pojawiające się w niej postaci cierpią na tę samą chorobę: na samotność w świecie niesamowitych możliwości, błyskotek i błahostek - stwierdza Michał Nogaś.

Prowadzący audycję przybliża słuchaczom Trójki sylwetki bohaterów powieści i zdradza, dlaczego Greg Baxter odchorowuje swoje książki.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 29.05.2015
Godzina emisji: 7:40

iwo/mp

Czytaj także

Dziennik z getta - lektura, która nie daje komfortu

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 10:33
Są książki bezlitosne i nieprzyjemne, które zalicza się do lektur obowiązkowych. Jedną z nich jest z pewnością "Dziennik. Pięć zeszytów z łódzkiego getta" Dawida Sierakowiaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Księga szeptów" - ważny temat i piękna książka

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 16:00
- Powieść tę należy traktować jako autobiograficzną. I choć nie pozwala na jednoznaczną interpretację, jest warta tego, by po nią sięgnąć - mówi o książce na temat ludobójstwa Ormian z 1915 roku Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Judasz" Amosa Oza: samotna wędrówka po Jerozolimie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 14:30
- To książka, która wywarła na mnie bardzo głębokie wrażenie, jedna z ważniejszych po "Opowieści o miłości i mroku" - przyznaje tłumacz "Judasza" Leszek Kwiatkowski.
rozwiń zwiń