Simona Kossak - czarownica, którą pokochały zwierzęta

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 20:00
Mówili o niej "Czarownica" albo "Królowa Puszczy", bo mieszkała z dzikimi zwierzętami i przyjaźniła się z krukiem. Ptak był złodziejem, atakował rowerzystów i nie pozwalał wypisać mandatów swojej opiekunce.
Audio
  • Michał Nogaś opowiada o książce "Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak" (Trójkowy znak jakości)
Simona Kossak i Żabka - to jedna z wielu fotografii, które można zobaczyć w książce Anny Kamińskiej
Simona Kossak i Żabka - to jedna z wielu fotografii, które można zobaczyć w książce Anny KamińskiejFoto: materiały promocyjne
''

Ostatnia Kossakówna - córka Jerzego, wnuczka Wojciecha, prawnuczka Juliusza. Miała być synem i czwartym Kossakiem, tak jak przodkowie dźwigać sztalugi i znane nazwisko. Wybrała jednak własną drogę…

"Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak" to tytuł książki Anny Kamińskiej, w której autorka przybliża nam postać opiekunki i miłośniczki zwierząt. - Jest to niesamowicie interesująca opowieść o niezwykłej kobiecie, której od kilku lat nie ma już z nami. W tej książce jest wszystko: miłość i nienawiść, walka o spadek, przygoda, wzloty i upadki, dobrzy i źli ludzie - mówi Michał Nogaś.

Przy okazji rozmowy o książce Wojciech Mann wyjaśnia słuchaczom dwie bardzo ważne kwestie. Jedna jest związana z Żabką, druga… z komarem.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 19.06.2015
Godzina emisji: 7:40

materiały promocyjne/iwo/mk

Czytaj także

"Lotnisko w Monachium" - wstrząsająca książka o samotności

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 11:37
- To nie jest opowieść ani o podniebnych podróżach, ani o miłości do latania, ani o historii samolotów. To książka, która mną wstrząsnęła - mówi o "Lotnisku w Monachium" Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ptasie radio, czyli o "Trójkowych gawędach doktora Kruszewicza"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2015 18:15
Które ptaki są największymi podrywaczami? W jaki sposób człowiek może wysiedzieć... jajko? Jak powinien mieć na imię prawdziwy polski bocian? Czy ptaki rzeczywiście nie mają duszy? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zadie Smith - autorka najpiękniejszych opowiadań

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2015 15:13
"Lost and Found. Opowiadania" to tytuł nowej książki Zadie Smith. - Te opowiadania są bardzo mądre, przejmujące i potrzebne – stwierdza Michał Nogaś.
rozwiń zwiń