"Dziennik zdrady" - nagrodzona powieść o przemijaniu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2015 23:00
W ręce polskich czytelników trafiła powieść "Dziennik zdrady" - książka, za którą cypryjski pisarz Emilios Solomou otrzymał Nagrodę Literacką Unii Europejskiej.
Audio
  • Michał Nogaś opowiada o książce "Dziennik zdrady" (Trójkowy znak jakości)
Bohater książki wraca po latach na wyspę Kufonisi i próbuje uporządkować swoje życie, które - jak pisze autor - przelatuje przez palce jak ziarnka piasku w klepsydrze  (zdjęcie ilustracyjne)
Bohater książki wraca po latach na wyspę Kufonisi i próbuje uporządkować swoje życie, które - jak pisze autor - przelatuje przez palce jak ziarnka piasku w klepsydrze (zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay/SnapwireSnaps

Giorgios Doukarelis, archeolog i profesor uniwersytecki, po dwóch dekadach wraca na wyspę Kufonisi wiedziony pamięcią o wydarzeniach, które na zawsze zmieniły jego życie. - Emilios Solomou zbudował niezwykle ciekawą opowieść o przemijaniu, o różnych jego aspektach, o czasie, który bezlitośnie upływa, i o miłości, która, gdy się zjawi, nawet nieproszona, nie wygaśnie, choćbyśmy bardzo tego chcieli - opowiada o książce Michał Nogaś.

W powieści Solomou splatają się ze sobą wątki zdrady, przemijania i morderstwa dokonanego przed pięcioma tysiącami lat. - To także historia o tym, że jakkolwiek byśmy chcieli zakląć rzeczywistość i oszukać czas, nigdy nam się to nie uda…

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 10.07.2015
Godzina emisji: 7:40

iwo/fbi

Czytaj także

Afgańskie wyznania. "Nasz brat jest dziewczynką"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 19:00
Amerykańska dziennikarka Jenny Nordberg pojechała do Afganistanu, by opisać toczącą się tam wojnę. Wróciła z zupełnie inną historią. Dzisiaj o jej reportażach mówi cały świat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alain Mabanckou i jeżozwierz, który się zwierza

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 09:20
Do księgarń trafiła powieść znakomitego kongijskiego pisarza pt. "Zwierzenia jeżozwierza". - Alain Mabanckou urządza czytelnikowi literacką ucztę - zapewnia słuchaczy Trójki Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Belfast - miasto cierpiące na rozdwojenie jaźni

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2015 09:19
Stolica Irlandii Północnej to jedno z najbardziej podzielonych miast świata. W jego zakamarki i tajemnice wprowadza nas Aleksandra Łojek, autorka książki "Belfast. 99 ścian pokoju".
rozwiń zwiń