X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

David Foster Wallace nareszcie po polsku! Oto król przypisów

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015 11:06
Ukazało się polskie wydanie "Krótkich wywiadów z paskudnymi ludźmi". - Nie przepadam za tym określeniem, ale tym razem to powiem: autor tej książki stał się postacią kultową już za życia - stwierdza Michał Nogaś.
Audio
  • Michał Nogaś opowiada o książce "Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi" (Trójkowy znak jakości)
David Foster Wallace był nazywany królem przypisów, ponieważ uczynił z nich ważny element swojej twórczości
David Foster Wallace był nazywany królem przypisów, ponieważ uczynił z nich ważny element swojej twórczościFoto: Steve Rhodes/CC BY 2.0/Wikimedia Commons

- Był niebywale błyskotliwy, znakomicie przyjmowany przez krytyków i czytelników, kontrowersyjny i odważny - mówi Michał Nogaś o pisarzu, który w 2008 r., po 20 latach walki z depresją, popełnił samobójstwo.

"Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi" to zbiór 23 opowiadań, z których 21 zostało zekranizowanych lub przeniesionych na deski teatralne. - Tym, co przede wszystkim serwuje w swoich książkach Wallace, jest zaskoczenie. On wodzi czytelników za nos. Prowadzi nas zupełnie nie tam, gdzie się spodziewamy. Zaczyna historię tak, że w żaden sposób nie odgadniemy, jak ona się skończy - tłumaczy dziennikarz Trójki.

Michał Nogaś mówi słuchaczom, jakie tematy podejmuje Wallace w swojej twórczości, przytacza fragmenty jego tekstów i zdradza, które z opowiadań króla przypisów (bo tak nazywano pisarza) zrobiło na nim największe wrażenie.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 7.08.2015
Godzina emisji: 7:40

iwo/ei

Czytaj także

Zadie Smith - autorka najpiękniejszych opowiadań

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2015 15:13
"Lost and Found. Opowiadania" to tytuł nowej książki Zadie Smith. - Te opowiadania są bardzo mądre, przejmujące i potrzebne – stwierdza Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziennik zdrady" - nagrodzona powieść o przemijaniu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2015 23:00
W ręce polskich czytelników trafiła powieść "Dziennik zdrady" - książka, za którą cypryjski pisarz Emilios Solomou otrzymał Nagrodę Literacką Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie Fridy Kahlo - ból przekuty w sztukę

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 12:44
- Frida całe swoje cierpienie zmieniła w sztukę. Ktoś inny może popadłby w apatię. Dla niej ból stał się materiałem, z którego stworzyła niesamowite obrazy - mówi Barbara Mujica, autorka książki o wielkiej meksykańskiej malarce.
rozwiń zwiń