Nieznana i poharatana twarz Tel Awiwu

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 09:08
"Tel Awiw Noir" to zbiór opowiadań, których motywem przewodnim jest ciemna strona miasta. - To bardzo ciekawe i niezwykle pokręcone historie - mówi Michał Nogaś.
Audio
  • Michał Nogaś opowiada o książce "Tel Awiw Noir" (Trójkowy znak jakości)
Tel Awiw jest głównym bohaterem zbioru opowiadań, który polecamy słuchaczom Trójki
Tel Awiw jest głównym bohaterem zbioru opowiadań, który polecamy słuchaczom TrójkiFoto: depositphotos

Zbiór został przygotowany przez Etgara Kereta i Asafa Gawrona. To czwarta odsłona międzynarodowego przedsięwzięcia literackiego, którego celem jest ukazanie mrocznego, nierzadko przerażającego oblicza znanych miast.

We wstępie do publikacji można przeczytać, że "opowiadania zabrane w książce odkrywają nieznaną, poharataną twarz miasta". - Gdy zacznie się je czytać, można się przestraszyć, można dać się uwieść, można się nawet roześmiać, ale też zasmucić. Na podstawie większości tych opowiadań można by stworzyć niezwykle interesującą powieść, a nawet nakręcić dobry film - zapewnia dziennikarz Trójki i opowiada o nie do końca odzianym mężczyźnie…

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 21.08.2015
Godzina emisji: 7:40

iwo/fbi

Czytaj także

"Judasz" Amosa Oza: samotna wędrówka po Jerozolimie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 14:30
- To książka, która wywarła na mnie bardzo głębokie wrażenie, jedna z ważniejszych po "Opowieści o miłości i mroku" - przyznaje tłumacz "Judasza" Leszek Kwiatkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Belfast - miasto cierpiące na rozdwojenie jaźni

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2015 09:19
Stolica Irlandii Północnej to jedno z najbardziej podzielonych miast świata. W jego zakamarki i tajemnice wprowadza nas Aleksandra Łojek, autorka książki "Belfast. 99 ścian pokoju".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa Rosja - kraj, który fascynuje i przeraża

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 14:40
W kolejnym odcinku audycji "Trójkowy znak jakości" Michał Nogaś poleca książkę Petera Pomerantseva pt. "Jądro dziwności. Nowa Rosja". - Jest to naprawdę znakomita, ale też przerażająca lektura - mówi dziennikarz.
rozwiń zwiń