X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Uległość" Houellebecqa. "Ta powieść mnie zasmuciła"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 11:30
- Nie chodzi o wojujący islam, o dżihadystów. Nie ma tu zamachów bombowych, ścinania głów - mówi Michał Nogaś. Michel Houellebecq w nowej książce opisuje, jak muzułmanie przejmują władzę w Europie.
Audio
  • "Uległość" Houellebecqa - "Ta powieść mnie zasmuciła" (Trójkowy znak jakości)
Uległość to książka wydana we Francji w dniu zamachu na redakcję Charlie Hebdo, w styczniu 2015 roku
"Uległość" to książka wydana we Francji w dniu zamachu na redakcję "Charlie Hebdo", w styczniu 2015 rokuFoto: mat. prasowe

Europa, rok 2022. Jak to się stało, że 40-letni wykładowca literatury na paryskiej Sorbonie budzi się w kraju, w którym w drugiej turze wyborów prezydenckich walczą Marie Le Pen i lider bractwa muzułmańskiego? Dodajmy, że wygrywa ten drugi. Muzułmanie mają jeden plan - zreformować system edukacji, przejąć uniwersytety, szkoły średnie i podstawowe.

"Nie w porządku jest to, co się stało z Europą - sytuacja, do której Stary Kontynent i jego politycy, ale i my, zwykli obywatele, doprowadziliśmy przez lata. To marazm, uśpienie, brak zasad, odejście od wartości, lenistwo, wygoda, "nic" w warstwie duchowej. To wszystko sprawiło, że na naszych oczach nasz kontynent się zmienia. To my, a nie oni - ci potencjalni obcy - doprowadziliśmy do postępującego obumarcia tego, w co wierzyliśmy" - cytuje autora Michał Nogaś.

W audycji słyszymy, dlaczego znany z ostrej krytyki islamu Houellebecq wcale nie oskarża w swojej książce muzułmanów, a raczej chrześcijan, którzy od lat pozwalali sobie na coraz więcej. Jak podsumowuje Michał Nogaś, "Uległość" może szokować, zdenerwować i ... zasmucić.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 18.09.2015
Godzina emisji: 7:45

fbi/ei

Czytaj także

Michał Nogaś poleca lektury na jesień

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2015 12:06
Przed nami nowy sezon wydawniczy. Na jakie książki, które wkrótce pojawią się na księgarnianych półkach, naprawdę warto czekać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie wojny Lary opisane przez Wojciecha Jagielskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 05:51
- Lara posłużyła mi nie tylko jako bohaterka, której coś się w życiu przydarzyło, ale również jako przewodniczka po syryjskiej wojnie - mówi Wojciech Jagielski, autor książki "Wszystkie wojny Lary".
rozwiń zwiń