"Strefa interesów". Historia miłosna z Zagładą w tle

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2015 14:38
- To książka bardzo poważna i bardzo dobra. Kto wie, czy nie jest to najlepsza opowieść, która wyszła spod pióra tego pisarza - tak o "Strefie interesów" Martina Amisa mówi Michał Nogaś.
Audio
  • Michał Nogaś o książce Martina Amisa (Trójkowy Znak Jakości)
Fragment okładki książki Strefa interesów Martina Amisa
Fragment okładki książki "Strefa interesów" Martina AmisaFoto: mat. promocyjne

Brytyjski pisarz mierzy się z jedną z największych tragedii nowożytnego świata. Powojenny finał jest nie mniej poruszający niż tło akcji - obóz koncentracyjny. Rzecz o banalności zła, o granicach jego akceptacji, wreszcie o tym, czy - pięknie opisana, niemal wirtualna w tak nieludzkiej scenerii - miłość może przetrwać w normalnym świecie. Mistrzowska proza, prowokacyjny, subtelny humor, godne świetnego pisarza drążenie granic nieopisywalnego.

Martin Amis jest zaliczany przez magazyn "Times" do grona największych powojennych pisarzy brytyjskich. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Bookera.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 25.09.2015
Godzina emisji: 7:45

mat. promocyjne/mp/ei

Czytaj także

Hawaikum, czyli Polska egzotyczna

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 11:46
- To opowieść o naszej rzeczywistości, przestrzeni i mentalności. O wyjątkowości krajobrazu, ale i o wystroju wnętrz - mówi Michał Nogaś o ukazującej się za kilka dni książce "Hawaikum. W poszukiwaniu istoty piękna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Madonna w futrze" - turecka opowieść o samotności

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 10:03
W kolejnym odcinku "Trójkowego znaku jakości" polecamy słuchaczom Trójki powieść tureckiego pisarza Sabahattina Aliego. - Ta książka jest opowieścią o tym, że każdy z nas jest samotny - podsumowuje Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O samotności w blokowisku. Nowa powieść Sylwii Chutnik

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 14:55
- Chciałam oddać atmosferę podwórka, tego co działo się wśród dzieciaków w latach 80. i 90. - mówi Sylwia Chutnik, autorka nowej książki pt. "Jolanta", osadzonej w realiach polskiej transformacji.
rozwiń zwiń