X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Strefa interesów". Historia miłosna z Zagładą w tle

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2015 14:38
- To książka bardzo poważna i bardzo dobra. Kto wie, czy nie jest to najlepsza opowieść, która wyszła spod pióra tego pisarza - tak o "Strefie interesów" Martina Amisa mówi Michał Nogaś.
Audio
  • Michał Nogaś o książce Martina Amisa (Trójkowy Znak Jakości)
Fragment okładki książki Strefa interesów Martina Amisa
Fragment okładki książki "Strefa interesów" Martina AmisaFoto: mat. promocyjne

Brytyjski pisarz mierzy się z jedną z największych tragedii nowożytnego świata. Powojenny finał jest nie mniej poruszający niż tło akcji - obóz koncentracyjny. Rzecz o banalności zła, o granicach jego akceptacji, wreszcie o tym, czy - pięknie opisana, niemal wirtualna w tak nieludzkiej scenerii - miłość może przetrwać w normalnym świecie. Mistrzowska proza, prowokacyjny, subtelny humor, godne świetnego pisarza drążenie granic nieopisywalnego.

Martin Amis jest zaliczany przez magazyn "Times" do grona największych powojennych pisarzy brytyjskich. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Bookera.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 25.09.2015
Godzina emisji: 7:45

mat. promocyjne/mp/ei

Czytaj także

Hawaikum, czyli Polska egzotyczna

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 11:46
- To opowieść o naszej rzeczywistości, przestrzeni i mentalności. O wyjątkowości krajobrazu, ale i o wystroju wnętrz - mówi Michał Nogaś o ukazującej się za kilka dni książce "Hawaikum. W poszukiwaniu istoty piękna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Madonna w futrze" - turecka opowieść o samotności

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 10:03
W kolejnym odcinku "Trójkowego znaku jakości" polecamy słuchaczom Trójki powieść tureckiego pisarza Sabahattina Aliego. - Ta książka jest opowieścią o tym, że każdy z nas jest samotny - podsumowuje Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O samotności w blokowisku. Nowa powieść Sylwii Chutnik

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 14:55
- Chciałam oddać atmosferę podwórka, tego co działo się wśród dzieciaków w latach 80. i 90. - mówi Sylwia Chutnik, autorka nowej książki pt. "Jolanta", osadzonej w realiach polskiej transformacji.
rozwiń zwiń