X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Mann i Michał Nogaś o żabiej przyjaźni

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 22:00
Wkrótce do rąk najmłodszych polskich czytelników trafi pierwsza z serii książek o Żabku i Ropuchu. - To książka kultowa, książka, w której zakochały się miliony dzieci na całym świecie - mówi w Trójce Michał Nogaś.
Audio
  • Wojciech Mann i Michał Nogaś opowiadają o książce "Żabek i Ropuch. Przyjaźń" (Trójkowy znak jakości)
Książka Arnolda Lobela pt. Żabek i Ropuch. Przyjaźń ukaże się 22 października 2015 r. (na zdjęciu: ilustracja z książki)
Książka Arnolda Lobela pt. "Żabek i Ropuch. Przyjaźń" ukaże się 22 października 2015 r. (na zdjęciu: ilustracja z książki)Foto: materiały promocyjne/Wydawnictwo Literackie

materiały promocyjne/Wydawnictwo Literackie materiały promocyjne/Wydawnictwo Literackie

Autorem opowieści o przygodach dwójki przyjaciół jest Arnold Lobel, amerykański pisarz i rysownik uważany za jednego z najlepszych i najważniejszych autorów książek ilustrowanych.

Dla słuchaczy Trójki nie bez znaczenia będzie fakt, że tłumaczem publikacji o przygodach Żabka i Ropucha jest… Wojciech Mann. Dziennikarz zdradza na antenie, na jakie problemy napotykał w czasie pracy nad tłumaczeniem i czego dowiedział się o żabach. - Po przeczytaniu oryginału i w trakcie przedkładania tekstu na polski zapomniałem, że to są płazy. To są dwie zabawne, kontrastowe, różniące się postaci - mówi Wojciech Mann.

Słuchając audycji, poznajemy szczegóły dotyczące książki, która z pewnością zauroczy młodych czytelników, i dowiadujemy się, z którymi postaciami identyfikują się redaktorzy Trójki…

Ilustracja z książki Arnolda Lobela "Żabek i Ropuch. Przyjaźń" (materiały promocyjne/Wydawnictwo Literackie)

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 15.10.2015
Godzina emisji: 7:44

iwo/mk

Czytaj także

"FotografoMannia", czyli z domowego archiwum redaktora Wojciecha

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 14:30
Czy zdjęcia można pokazać w radiu? To zadanie trudne, ale wykonalne. Pod warunkiem, że na rzeczonych zdjęciach jest... Wojciech Mann.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdobywca Man Booker Prize 2014 w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2015 16:52
- Przez wiele lat Australia nie poruszała tego tematu. Polacy zapewne lepiej zrozumieliby tę historię zważywszy na cierpienie, którego sami doświadczyli - mówi o swojej powieści pt. "Ścieżki Północy" Richard Flanagan.
rozwiń zwiń