"Podkrzywdzie" - powieść, która uwodzi od pierwszego zdania

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 10:02
Wkrótce do rąk polskich czytelników trafi debiutancka powieść Andrzeja Muszyńskiego. - To książka przepełniona tajemnicą i magią, książka z tego i nie z tego świata - przekonuje Michał Nogaś.
Audio
  • Michał Nogaś opowiada o książce "Podkrzywdzie" (Trójkowy znak jakości)
Powieść Podkrzywdzie z Trójkowym Znakiem Jakości ukaże się 18 listopada (na zdjęciu: fragment okładki książki)
Powieść "Podkrzywdzie" z Trójkowym Znakiem Jakości ukaże się 18 listopada (na zdjęciu: fragment okładki książki)Foto: materiały promocyjne

Mała wieś leżąca na obszarze Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W jednej z chałup mieszkają dziadek i babka. Gospodyni sprawia wrażenie nieobecnej, chłop z każdym dniem wydaje się starszy - coraz częściej zaczyna szeptać do siebie niezrozumiałe, na wpół urwane zdania. Gdzieś znika. Niekiedy na długie godziny. We wsi mówi się, że chodzi na Podkrzywdzie.

Wraz z nimi mieszka wnuk. Obserwuje codzienne rytuały i poznaje fascynujące opowieści mieszkańców. Szybko orientuje się, że również jego rodzina ma swoją wielką tajemnicę…

Jak przyznaje Michał Nogaś - redaktor, który od lat wprowadza słuchaczy Trójki w świat literatury - "Podkrzywdzie" to opowieść, która uwodzi czytelnika. - Kiedy zaczyna się czytać powieść Andrzeja Muszyńskiego, coś natychmiast wciąga nas do opisanego w niej świata. Tym czymś jest język. Z jednej strony szorstki, z drugiej niezwykle plastyczny. Mnie ta powieść uwiodła od pierwszego zdania - przyznaje redaktor.

Słuchając audycji "Trójkowy znak jakości", słuchacze są wprowadzani w tajemniczy świat książki Muszyńskiego i mają niezwykłą okazję, by poznać wybitne wręcz, dźwiękonaśladowcze zdolności Wojciecha Manna.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 13.11.2015
Godzina emisji: 7:45

mat.promocyjne/iwo/mk

Czytaj także

"Dziwna myśl w mej głowie" - nowa powieść Orhana Pamuka

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 09:19
Po pięciu latach milczenia turecki noblista powraca z monumentalną opowieścią o Stambule i jego mieszkańcach. To lektura obowiązkowa nie tylko dla miłośników twórczości Pamuka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Idź, postaw wartownika" - wielki powrót Harper Lee!

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 13:59
Harper Lee przeszło pięćdziesiąt lat temu wydała swoją pierwszą i ostatnią książkę pt. "Zabić drozda". Nikt nie spodziewał się, że wielbiciele jej talentu otrzymają wielki literacki prezent. Jest nim powieść "Idź, postaw wartownika".
rozwiń zwiń