Dzieła niemal wszystkie na urodziny Jeremiego Przybory

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 11:39
Tuż przed setną rocznicą urodzin znanego polskiego poety i satyryka ukazała się książka "Jeremi Przybora. Dzieła (niemal) wszystkie". - To mistrz mowy polskiej i inteligentnego humoru - mówi o zmarłym artyście Michał Nogaś.
Audio
  • Michał Nogaś opowiada o książce "Jeremi Przybora. Dzieła (niemal) wszystkie" (Trójkowy znak jakości)
Dzieła (niemal) wszystkie gromadzą teksty z Kabaretu Starszych Panów i niezliczone piosenki. Wśród nich są też wyjątkowe perełki  utwory nigdy wcześniej niepublikowane
"Dzieła (niemal) wszystkie" gromadzą teksty z Kabaretu Starszych Panów i niezliczone piosenki. Wśród nich są też wyjątkowe perełki – utwory nigdy wcześniej niepublikowaneFoto: PAP/CAF/Stanisław Dąbrowiecki

Jeremi Przybora to poeta, pisarz i współtwórca Kabaretu Starszych Panów. Testy jego autorstwa recytowały i śpiewały największe gwiazdy polskiej estrady. Mimo upływu czasu twórczość i humor znanego satyryka nie tracą na aktualności i bawią kolejne pokolenia.

W audycji "Trójkowy znak jakości" Michał Nogaś opowiada o publikacji, którą z radością wezmą do swoich rąk wielbiciele talentu Przybory. - Ta książka powinna ucieszyć wszystkich, którzy są miłośnikami dobrego słowa, błyskotliwych sformułowań, zabawnych skojarzeń i pięknego języka - przekonuje Trójkowy redaktor.

Słuchając audycji, dowiadujemy się, co wspólnego miał pan Jeremi z getrami oraz striptizem, i poznajemy odpowiedź na pytanie, dlaczego postanowił "pozbyć się rodziny".

Czytaj dalej
Jeremi Przybora PAP 1200_660.jpg
Jeremi Przybora i humor, który nie traci na sile

Wprowadzeniem do rozmowy o książce jest recytacja słów piosenki "Bo we mnie jest seks". Tekst interpretuje Wojciech Mann. Tego trzeba posłuchać!

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 11.12.2015
Godzina emisji: 7:43

materiały promocyjne Wydawnictwa "Znak"/iwo/fbi

Czytaj także

"Dziwna myśl w mej głowie" - nowa powieść Orhana Pamuka

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 09:19
Po pięciu latach milczenia turecki noblista powraca z monumentalną opowieścią o Stambule i jego mieszkańcach. To lektura obowiązkowa nie tylko dla miłośników twórczości Pamuka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Podkrzywdzie" - powieść, która uwodzi od pierwszego zdania

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 10:02
Wkrótce do rąk polskich czytelników trafi debiutancka powieść Andrzeja Muszyńskiego. - To książka przepełniona tajemnicą i magią, książka z tego i nie z tego świata - przekonuje Michał Nogaś.
rozwiń zwiń