"Wybrańcy" - wstrząsająca opowieść o masowej eutanazji bezbronnych

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 12:11
Do polskich księgarń trafiła nowa powieść Steve'a Sema-Sandberga, autora głośnej książki "Biedni ludzie z miasta Łodzi".
Audio
  • Michał Nogaś opowiada o książce Steve’a Sema-Sandberga pt. "Wybrańcy" (Trójkowy znak jakości)
Wybrańcy to wstrząsająca opowieść o zbrodniach dokonywanych na niewinnych dzieciach (na zdjęciu: fragment okładki książki)
"Wybrańcy" to wstrząsająca opowieść o zbrodniach dokonywanych na niewinnych dzieciach (na zdjęciu: fragment okładki książki)Foto: materiały promocyjne

- "Wybrańcy" to książka ważna, potrzebna i poruszająca. Nie jest to jednak książka dla każdego, bo opowiada o rzeczach wyjątkowo strasznych - mówi Michał Nogaś.

W swojej nowej powieści Sem-Sandberg zabiera nas do Wiednia czasów II wojny światowej, do kliniki Spiegelgrund, gdzie trafiają "wybrańcy" - dzieci dotknięte kalectwem i chorobami psychicznymi. Pacjenci kliniki objęci są nazistowską akcją "fizycznej eliminacji życia niewartego życia". Kilkorgu z nich udaje się jednak przeżyć. Po latach wspominają życie w wiedeńskiej klinice, a Sem-Sandberg na bazie ich wspomnień tworzy książkę o bestialskim świecie nazistowskich lekarzy.

Czytaj dalej
Rumkowski663.JPG
"Biedni ludzie z miasta Łodzi" - książka o "królu getta"

W audycji "Trójkowy znak jakości" Michał Nogaś opowiada naszym słuchaczom o powieści będącej "historią masowej eutanazji tych, którzy zostali uznani za gorszych". Mówi też, jakie postaci poznają czytelnicy książki i jak potoczyły się losy lekarzy kliniki.

Zapraszamy na niedzielną audycję "Z najwyższej półki", w której będzie można usłyszeć wywiad z autorem "Wybrańców".

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Prowadzi: Michał Nogaś
Data emisji: 15.01.2016
Godzina emisji: 7:44

materiały promocyjne Wydawnictwa Literackiego/iwo/mk

Czytaj także

Dziennik z getta - lektura, która nie daje komfortu

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 10:33
Są książki bezlitosne i nieprzyjemne, które zalicza się do lektur obowiązkowych. Jedną z nich jest z pewnością "Dziennik. Pięć zeszytów z łódzkiego getta" Dawida Sierakowiaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna, Warszawa i służba, czyli historia drapieżnego ptaka AK

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 13:00
- Przyznam, że ta książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie - mówi Michał Nogaś o publikacji będącej zapisem wywiadu z Lucjanem "Sępem" Wiśniewskim.
rozwiń zwiń