"Rybacy" - błyskotliwy debiut młodego Nigeryjczyka

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 15:30
- Ta książka jest pełna metafor, przybliża nam dzisiejszą Afrykę. Jest baśniowa, miejscami poetycka. To opowieść o przeznaczeniu, ludzkiej słabości i kruchości, ale też o sile autorytetu - mówi o książce "Rybacy" Michał Nogaś.
Audio
  • "Rybacy" - błyskotliwy debiut młodego Nigeryjczyka (Trójkowy znak jakości/Trójka)
Rybacy to opowieść o młodych Nigeryjczykach, którzy wchodzą w dorosłość
"Rybacy" to opowieść o młodych Nigeryjczykach, którzy wchodzą w dorosłośćFoto: Flickr/Mike McHolm

Jej autor, urodzony w Nigerii i mieszkający obecnie w Stanach Zjednoczonych Chigozie Obioma, zdobywa uznanie krytyków i czytelników. Jego debiutancka Powieść "Rybacy" znalazła się w ścisłym finale nagrody THE MAN BOOKER PRIZE 2015.

- To książka także o tym, że niewiele wiemy o afrykańskiej tradycji, o mitach, polityce, duchach oraz o tym, że przed losem i fatum nie da się uciec, a przepowiednia ma wielką moc - dodaje Michał Nogaś. 

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji, w której dziennikarz opowiada również o fabule książki, a towarzyszący mu Wojciech Mann daje rady dotyczące... pielęgnacji tatuażu.

***

Tytuł audycjiTrójkowy znak jakości 
Prowadzą: 
Michał Nogaś, Wojciech Mann
Data emisji: 3.6.2016 
Godzina emisji: 
7.43

fbi/mp

Czytaj także

"Euforia" - historia antropologów dla ludzi o mocnych nerwach

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 14:02
- Muszę przyznać, że przy pracy nad książką zainteresowało mnie tabu i to, jak radzili sobie z nim bohaterowie - mówiła autorka "Euforii" Lily King.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaume Cabré w Trojce o słowach i muzyce (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 22:00
W "Klubie Trójki" wyemitowaliśmy fragmenty spotkania, które odbyło się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej przy Myśliwieckiej 3/5/7. Michał Nogaś rozmawiał - przy udziale licznie zgromadzonej publiczności - z katalońskim pisarzem, który podbił serca polskich czytelników w roku 2013, gdy ukazała się na naszym rynku powieść "Wyznaję".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śpiew w wielkim mieście, czyli jak trafić na ptasi koncert

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 12:18
- Niektóre ptaki nauczyły się śpiewać głośniej i wyżej, żeby przebić się przez huk miasta. Ta strategia okazała się bardzo skuteczna u sikor, kosów i szpaków - mówił w Trójce dr Andrzej Kruszewicz.
rozwiń zwiń