"Czarne liście" i trudna historia, którą trzeba przepracować

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 13:59
"Czarne liście" to nowa polska powieść, wydana nieprzypadkowo na początku lipca.
Audio
  • Michał Nogaś opowiada o książce "Czarne liście" (Trójkowy Znak Jakości/ Trójka)
Julia Pirotte na autoportrecie
Julia Pirotte na autoportrecie Foto: By Guroed (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons

4 lipca obchodziliśmy 70. rocznicę pogromu kieleckiego. Właśnie tym tragicznym wydarzeniom z historii poświęcona jest książka Mai Wolny.


(Wydawnictwo Czarne) (Wydawnictwo Czarna Owca)

- Akcja rozgrywa się 70 lat temu, kilka dni po wydarzeniach kieleckich, a także 5 lat temu. Wszystko dzieje się głównie w Kielcach. Najważniejszymi postaciami są trzy kobiety, z których jedna jest bohaterką autentyczną. To bardzo znana fotografka i fotoreporterka Julia Pirotte - opowiadał w Trójce Michał Nogaś.

"Czarne liście" to powieść łącząca burzliwą historię Polski ze współczesnym wątkiem kryminalnym. - Najważniejsze jest jednak to, by powiedzieć, że nowa powieść Mai Wolny to rzecz o pamięci, przeszłości, radzeniu sobie z traumami. O tym, że rodzinny wstyd można i należy przepracować - podkreślał Michał Nogaś, który opowiadał więcej o fabule, a także o zdjęciu umieszczonym na okładce książki. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycjiTrójkowy znak jakości
Autor: Michał Nogaś
Data emisji: 22.07.2016 
Godzina emisji: 
7.49

ei/kul

Czytaj także

Pogrom kielecki. "Musimy pamiętać o ofiarach"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 17:24
W 70. rocznicę pogromu kieleckiego oddano hołd ofiarom tej tragedii. Uroczystość odbyła się przed kamienicą przy ulicy Planty 7/9, gdzie zginęło najwięcej osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warsztaty umierania, czyli o Japonii po kataklizmie

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2016 22:00
Jak mieszkańcy regionu Tōhoku, na północnym zachodzie Japonii, odbudowują swój świat? Czy potrafili pogodzić się ze śmiercią najbliższych, nagłą utratą wszystkiego dookoła? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukiwała Katarzyna Boni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Umi Sinha i jej literackie zderzenie cywilizacji

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2016 17:35
- To opowieść o konfrontacji świata tych, którzy kolonizowali i tych, którzy zostali zmuszeni do posłuszeństwa nowym panom - mówi Michał Nogaś o książce "Miejsce na ziemi" Umi Sinha.
rozwiń zwiń