"Miasto Archipelag". Polska oczyma Filipa Springera

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 11:34
- Ta książka nie jest przewodnikiem po każdym z kolejnych miast. Filip Springer szukał sposobu na opowiedzenie o konkretnych zjawiskach, a nie o miastach - mówił o książce "Miasto Archipelag" Michał Nogaś.
Audio
  • Michał Nogaś opowiada o książce Filipa Springera (Trójkowy Znak Jakości/ Trójka)
Radom w obiektywie Filipa Springera
Radom w obiektywie Filipa SpringeraFoto: Filip Springer

Filip Springer przejechał cały kraj - od Słupska po Krosno i od Suwałk po Wałbrzych - żeby zobaczyć, jak żyje się dziś w miastach, które w 1999 roku utraciły status stolicy województwa. Poznał ich historię, rozmawiał z mieszkańcami.

Szukał punktów wspólnych dla tych, dziś nieco zapomnianych, miejsc. - Przez to obraz Polski mniejszych miast stał się pełniejszy i bardziej wiarygodny. Widać, że dzięki własnemu zaangażowaniu, ale też pomocy mieszkańców, obcujemy z tekstem wyjątkowo szczerym i prawdziwym - opowiadał Michał Nogaś.

Miasto Archipelag w Trójce>>>

Co w książce można przeczytać, a co zobaczyć? Na czym polega jej wyjątkowość? Czy istnieje miasto idealne? Zapraszamy do słuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Autor: Michał Nogaś
Data emisji: 16.09.2016 
Godzina emisji: 
7.44

ei/mk

Czytaj także

Miasto Archipelag: Płock i Radom

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2016 14:30
Filip Springer opowiada, co podobało mu się w obu miastach, które obecnie są częścią województwa mazowieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak powstało "Miasto Archipelag"?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2016 23:00
Tym razem w "Z najwyższej półki" gościem Michała Nogasia był Filip Springer. Mówiliśmy o książce, która dopiero się ukaże. W połowie września – z Trójkowym Znakiem Jakości – w księgarniach pojawi się opowieść reporterska o podróży po "Polsce mniejszych miast", czyli po stolicach województw, które istniały w latach 1975-1998.
rozwiń zwiń