X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawa w legendach. Zapraszamy na niezwykły spacer

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 13:04
"Legendy warszawskie. Antologia" to ponad 600-stronicowa i bogato ilustrowana publikacja obejmująca 61 tekstów. - To legendy, które powstały w XIX, XX, a nawet w XXI wieku - opowiadał Michał Nogaś.
Audio
  • Michał Nogaś opowiada o antologii "Legendy warszawskie" (Trójkowy znak jakości/ Trójka)
Nawet osoby dobrze znające historię Warszawy mogą być zaskoczone niektórymi legendami o stolicy i jej symbolach
Nawet osoby dobrze znające historię Warszawy mogą być zaskoczone niektórymi legendami o stolicy i jej symbolach Foto: Pixabay/arcaion

(Muzeum Warszawy) (Muzeum Warszawy)

W antologii zastosowano klucz topograficzno-historyczny. Rozdziały dotyczą konkretnych lokalizacji, a w każdym rozdziale są noty przybliżające historię i współczesny charakter miejsc, z którymi wiążą się poszczególne legendy. W obrębie rozdziałów legendy są zaś ułożone chronologicznie, według daty wydania, na podstawie którego tekst przytoczono w publikacji.

Niektóre historie - jak podkreślał Michał Nogaś - są straszne i zdecydowanie nadają się bardziej dla rodziców, niż dla dzieci. Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której wspomnieniami legend z dzieciństwa dzielił się z Michałem Nogasiem i ze słuchaczami także Wojciech Mann.  

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Autor: Michał Nogaś
Data emisji: 30.09.2016 
Godzina emisji: 
7.42

ei/bch

Czytaj także

"Miasto Archipelag". Polska oczyma Filipa Springera

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 11:34
- Ta książka nie jest przewodnikiem po każdym z kolejnych miast. Filip Springer szukał sposobu na opowiedzenie o konkretnych zjawiskach, a nie o miastach - mówił o książce "Miasto Archipelag" Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruno Schulz. Chłopiec, który nauczył się latać

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 11:00
- Kiedy się ogląda tę książkę i czyta fragmenty, które napisała Nadia Terranova, ciarki przechodzą po plecach - mówi o książce "Bruno. Chłopiec, który nauczył się latać" Michał Nogaś.
rozwiń zwiń