X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elizabeth Strout: literatura pozwala wejrzeć w drugiego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 14:21
Amerykańska pisarka Elizabeth Strout od dzieciństwa przyglądała się zwykłym ludziom i o takich ludziach pisze w swoich powieściach. Nie ocenia, nie krytykuje, pozwala im po prostu być. Tak jest także w jej nowej książce "Bracia Burgess".
Audio
  • Proste zdania Elizabeth Strout o prawdziwym życiu (Trójkowy znak jakości)
Amerykańska pisarka Elizabeth Strout
Amerykańska pisarka Elizabeth StroutFoto: Cburns203/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Elizabeth Strout jest autorką powieści "Mam na imię Lucy" i nagrodzonych Pulitzerem "Okruchów codzienności", na bazie których powstał także mini-serial. W jej powieściach pojawiają się zwykli ludzie z codziennymi kłopotami. Pisze o nich w sposób zaskakująco prosty. Używa prostych zdań, ale przepełnia je emocjami.

Elizabeth Strout o książce "Mam na imię Lucy" >>>

Jak sama wyjaśnia, wpływ na nią miała twórczość Ernesta Hemingwaya. - Wychowałam się na jego książkach i miałam świadomość prostoty zdań - powiedziała. - Bardzo interesują mnie ludzie i chcę o nich pisać możliwe najbardziej wprost, bez oceniania, staram się opisać ich losy w możliwe najprostszy sposób - dodała autorka.

Jak podkreśliła, w młodości zrozumiała że postrzega świat wyłącznie własnymi oczami, co ją zaniepokoiło. Później odkryła, że literatura pozwala nam choćby w niewielkim zakresie wejrzeć w drugiego człowieka.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której Michał Nogaś opowiedział o Elizabeth Strout.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Autor: Michał Nogaś
Data emisji: 7.10.2016 
Godzina emisji: 
7.45

bk/mk

Czytaj także

Ormiańskie losy piórem młodej pisarki

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 13:25
- Najbardziej podoba mi się w tej książce to, że nie ma tu jednostronnej, nachalnej propagandy. Autorka pokazuje nam okrucieństwo Turków wobec Ormian, ale jednocześnie wyraźnie zaznacza, że nie wszyscy Turcy są zbrodniarzami - mówi Anna Minczewska-Przeczek, tłumaczka książki "Dziedzictwo Orchana" autorstwa Aline Ohanesian.
rozwiń zwiń