X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"1956. Przebudzeni". Rok wielkich przełomów

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2016 14:34
Rok 1956 należał do jednych z najważniejszych i najintensywniejszych w historii Polski XX wieku. Nowa książka Piotra Bojarskiego pokazuje ten burzliwy czas we wspomnieniach uczestników tamtych wydarzeń.
Audio
Fragment okładki książki 1956. Przebudzeni
Fragment okładki książki "1956. Przebudzeni"Foto: materiały promocyjne

Na początku października nagrodą "Nike publiczności" wyróżniony zostały zbiór tekstów reporterskich Magdaleny Grzebałkowskiej "1945. Wojna i pokój". Stał się on początkiem serii "Lata", w której mają ukazywać się książki o kolejnych ważnych, przełomowych latach w naszej historii. Teraz przyszedł czas na tom "1956. Przebudzeni".

Jest to cykl reportaży napisanych przez Piotra Bojarskiego - 12 tekstów, które ukazują, co wydarzyło się w Polsce w 1956 roku. A był to rok bardzo intensywny. Zmiany na szczytach władzy, wolność dla części prześladowanych, ale też tragiczne losy uczestników poznańskiego czerwca. Autor skonfrontował w książce oficjalne dokumenty i oświadczenia ze wspomnieniami ludzi. Legendy zestawił z faktami.

Z książki "1956. Przebudzeni" można dowiedzieć się też więcej o kulisach kręcenia filmu "Kanał" i współpracy Andrzeja Wajdy z Kazimierzem Kutzem. Więcej na temat książki w audycji mówił Michał Nogaś. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Autor: Michał Nogaś
Data emisji: 14.10.2016 
Godzina emisji: 
7.44

bk/mk

Czytaj także

Elizabeth Strout: literatura pozwala wejrzeć w drugiego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 14:21
Amerykańska pisarka Elizabeth Strout od dzieciństwa przyglądała się zwykłym ludziom i o takich ludziach pisze w swoich powieściach. Nie ocenia, nie krytykuje, pozwala im po prostu być. Tak jest także w jej nowej książce "Bracia Burgess".
rozwiń zwiń