Michael Cunnigham i jego baśnie

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 15:37
Z "Trójkowym znakiem jakości" właśnie ukazuje się nowa książka pisarza z Ameryki, którego słuchacze bardzo lubią, a on sam jest człowiekiem wyjątkowo sympatycznym.
Audio
  • Michał Nogaś o książce Michaela Cunninghama (Trójkowy znak jakości)
Michael Cunningham
Michael CunninghamFoto: materiały prasowe/www.conradfestival.pl

Michael Cunningham, który napisał niegdyś słynną powieść "Godziny", za którą otrzymał Nagrodę Pulitzera, tym razem zmierzył się z baśniami. Za kilka dni w Polsce premiera zbioru opowiadań "Dziki łabędź i inne baśnie".


Te opowieści udowadniają uniwersalność i ponadczasowość starych historii, ale pokazują też, co zmyślne, dowcipne i utalentowane pióro może wyczarować z od dawna osłuchanych, znanych wszystkim bajek.

Dlaczego Piękna poprosiła ojca tylko o białą różę? W jaki sposób zostaje się czarownicą? Co się dzieje z królewiczem skazanym na życie z łabędzim skrzydłem zamiast ramienia? Kim są współczesny dzielny ołowiany żołnierzyk i baletnica? Co się stało z obciętymi włosami Roszpunki? Jaki los czeka bohaterów baśni, gdy wybrzmi "I żyli długo i szczęśliwie"? I czy my sami, znając czarodziejskie formułki, nie mielibyśmy ochoty trochę napsocić? Właśnie na te pytania znajdziemy w książce odpowiedzi.

***

Tytuł audycji: Trójkowy znak jakości
Autor: Michał Nogaś
Data emisji: 21.10.2016 
Godzina emisji: 
7.45

mat. promocyjne/mp/fbi

Czytaj także

Pingwin Mannio i jego niezwykła podróż

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 15:23
Tom Michell po tym, jak postanowił wywrócić swoje życie do góry nogami, natknął się na wyjątkowego pingwina. Tak wyjątkowego, że przemycił go do domu i napisał o nim książkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O zarazie we Wrocławiu i... malowaniu biustów

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 15:45
To wydanie "Z najwyższej półki" zaskoczyło słuchaczy bogactwem wątków. Było i o talencie wokalnym Wojciecha Manna, jego wadze (lekkiej), malowaniu piersi i epidemii ospy, która przed laty dotknęła Wrocław...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lepiej żyć dla ojczyzny czy za nią umrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 13:52
"Ostatni" - taki tytuł nosi najnowsza książka Emila Marata i Michała Wójcika. To historia cichociemnego Aleksandra Tarnawskiego ps. "Upłaz".
rozwiń zwiń