Trójkowy Znak Jakości

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2010 12:00
Z Nowym Rokiem, żwawym krokiem. Zapraszamy, tuż po 12:00!

   Zaczynamy od postaci wielowymiarowej. Młoda, ale już dała o sobie znać na szeroko pojetym polu sztuki. Malarka, rysowniczka, ale jednocześnie kuratorka i organizatorka bezprecedensowych działań artystycznych. Dziś przedstawiamy państwu Polę Dwurnik!

http://www.poladwurnik.com

    Po drugie:Michał Łuczak-młody fotograf, który zdobywa laury za granicą, choć w Polsce nadal mało kto o nim słyszał. Warto przyjrzeć się jego pracy na stronie:

michal-luczak.com

   Poza tym Anna Dudzińska z wrodzonym sobie wdźiękiem przybliży nam kolejny obraz , a tancerka i choreografka Edyta Kozak wyjaśni co interesującego dzieje się w polskim tańcu i opowie jak z przedstawienia teatru tańca robi się film fabularny.

Zapraszamy!

   Jerzy Sosnowski i Agnieszka Obszańska

Dziś graliśmy:

Muchy- "Papierowy księżyc"

The Heavy- "Sixteen"

Strachy Na Lachy- "Żyję w kraju"

Beck- "Dark Star"

Wojciech Młynarski- "Co by tu jeszcze..."- Piosenka Z Mychą

Sam Amidon- "Wedding Dress"

Hey- "Umieraj stąd"

Meshell Ndegeocello&Chris Dave- "The National Anthem"

Panda Bear- "Comfy in Nautica"

Yeah Yeah Yeahs- "Soft Shock"

Dagadana- "Tango"

 

 

 

 

Czytaj także

100 lat abstrakcjonizmu

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2010 10:52
Od niedzieli (31 stycznia) w Muzeum Narodowym w Gdańsku, a dokładnie w jego Oddziale Sztuki Nowoczesnej MNG – Pałac Opatów w Oliwie można będzie oglądać wystawę "W stulecie abstrakcji. Wystawa ze zbiorów malarstwa Muzeum Narodowego w Gdańsku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy realizm

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2010 10:43
100 prac jednego z najlepszych współczesnych malarzy polskich, Marcina Maciejowskiego można oglądać od 26 marca w Muzeum Narodowym w Krakowie. Czy jest to artysta młody, pozostaje kwestią dyskusyjną. Na pewno jest młody jak na artystę, który doczekał się tak dużej wystawy w salach Muzeum Narodowego w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbiory wielkiej satysfakcji

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2010 09:37
Wnętrza Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 8 stycznia otrzymały nową funkcję, stały się salami wystawienniczymi. Wystawa "Kolekcja polskiej sztuki współczesnej Muzeum Narodowego we Wrocławiu" inauguruje cykl prezentacji najlepszych polskich kolekcji muzealnych w gmachu MKiDN.
rozwiń zwiń