Ta książka to relacja z zawodów sportowych w utrzymywaniu się na powierzchni

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 12:57
- Nowa Polska po upadku komuny postawiła przed przeciętnymi nieprzeciętne zadanie. Dlatego proszę potraktować tę książkę jako relację z zawodów w utrzymywaniu się na powierzchni - pisze Mariusz Szczygieł w "Niedzieli, która zdarzyła się w środę".
Audio
  • Mariusz Szczygieł o swojej książce "Niedziela..."
  • Książka Mariusza Szczygła o polskiej transformacji
  • Mariusz Szczygieł o swojej książce "Niedziela..."
  • Książka Mariusza Szczygła o polskiej transformacji

 - To może niespodzianka dla tych, którzy śledzą ostatnią działalność pisarską Mariusza Szczygła. Reportaże w książce "Niedziela, która zdarzyła się w środę" to nie są rzeczy czeskie, a opowieści z Polski - uprzedza Michał Nogaś w "Trójkowym Znaku Jakości".

Teksty są zapisem trudnego momentu transformacji. Szczygieł jeździł na początku lat 90. po Polsce, a "tematy praktycznie leżały na ulicy". W "Niedzieli, która zdarzyła się w środę" jest na przykład materiał z 1993 roku - "Polska w ogłoszeniach".

Aby usłyszeć co sam autor mówi o powstawaniu "Niedzieli" i opisanej w niej rzeczywistości wystarczy kliknąć ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj".

/

- To tekst o tym, czegoż to ludzie nie robili, aby zarobić parę groszy na życie - relacjonuje Michał Nogaś - Byli też tacy, którzy oferowali załatwienie spraw za kogoś w innym mieście, byli tacy, którzy chcieli przyjąć reklamę na antenę satelitarną na balkonie w samym centrum miasta i tacy, którzy chcieli zdradzić, jak urosnąć (w tej książce Max ze Skierniewic twierdzi, że prawie niezawodną metodą na urośnięcie jest chodzenie po górach).

Zapis czasów jedynych w swoim rodzaju, pierwszą książkę reporterską Mariusza Szczygła, wznowiło Wydawnictwo Czarne.

Trójka jest patronem medialnym książki  

Uwaga! W sobotę po 12.00 w Radiowym Domu Kultury Mariusz Szczygieł sam o niej opowie.

Kliknij ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj", aby usłyszeć więcej o tej książce. Książkowe recenzje znajdą Państwo także na blogu Michała Nogasia.

Audycji "Trójkowy znak jakości" można słuchać w każdy piątek około godz. 7.40.

usc

 

Czytaj także

Jestem niechlujnym czechofilem

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2010 21:54
W swojej najnowszej książce Mariusz Szczygieł rozbiera na części pierwsze współczesnych Czechów.
rozwiń zwiń