X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ta książka to relacja z zawodów sportowych w utrzymywaniu się na powierzchni

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 12:57
- Nowa Polska po upadku komuny postawiła przed przeciętnymi nieprzeciętne zadanie. Dlatego proszę potraktować tę książkę jako relację z zawodów w utrzymywaniu się na powierzchni - pisze Mariusz Szczygieł w "Niedzieli, która zdarzyła się w środę".
Audio
  • Mariusz Szczygieł o swojej książce "Niedziela..."
  • Książka Mariusza Szczygła o polskiej transformacji
  • Mariusz Szczygieł o swojej książce "Niedziela..."
  • Książka Mariusza Szczygła o polskiej transformacji

 - To może niespodzianka dla tych, którzy śledzą ostatnią działalność pisarską Mariusza Szczygła. Reportaże w książce "Niedziela, która zdarzyła się w środę" to nie są rzeczy czeskie, a opowieści z Polski - uprzedza Michał Nogaś w "Trójkowym Znaku Jakości".

Teksty są zapisem trudnego momentu transformacji. Szczygieł jeździł na początku lat 90. po Polsce, a "tematy praktycznie leżały na ulicy". W "Niedzieli, która zdarzyła się w środę" jest na przykład materiał z 1993 roku - "Polska w ogłoszeniach".

Aby usłyszeć co sam autor mówi o powstawaniu "Niedzieli" i opisanej w niej rzeczywistości wystarczy kliknąć ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj".

/

- To tekst o tym, czegoż to ludzie nie robili, aby zarobić parę groszy na życie - relacjonuje Michał Nogaś - Byli też tacy, którzy oferowali załatwienie spraw za kogoś w innym mieście, byli tacy, którzy chcieli przyjąć reklamę na antenę satelitarną na balkonie w samym centrum miasta i tacy, którzy chcieli zdradzić, jak urosnąć (w tej książce Max ze Skierniewic twierdzi, że prawie niezawodną metodą na urośnięcie jest chodzenie po górach).

Zapis czasów jedynych w swoim rodzaju, pierwszą książkę reporterską Mariusza Szczygła, wznowiło Wydawnictwo Czarne.

Trójka jest patronem medialnym książki  

Uwaga! W sobotę po 12.00 w Radiowym Domu Kultury Mariusz Szczygieł sam o niej opowie.

Kliknij ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj", aby usłyszeć więcej o tej książce. Książkowe recenzje znajdą Państwo także na blogu Michała Nogasia.

Audycji "Trójkowy znak jakości" można słuchać w każdy piątek około godz. 7.40.

usc

 

Czytaj także

Jestem niechlujnym czechofilem

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2010 21:54
W swojej najnowszej książce Mariusz Szczygieł rozbiera na części pierwsze współczesnych Czechów.
rozwiń zwiń