X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niezobowiązujące propozycje na sierpień

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2011 11:21
Przed "Trójkowym znakiem jakości" przerwa wakacyjna, dlatego zamiast o jednej, opowiadamy dziś o kilku książkach.
Audio
Okładka książki Hanka Bielicka. Umarłam ze smiechu
Okładka książki "Hanka Bielicka. Umarłam ze smiechu"Foto: mat.pras.

 

"Hanka Bielicka. Umarłam ze śmiechu" to opowieść o jednej z najbardziej radosnych postaci w polskim środowisku artystycznym. Zbigniew Korpolewski, aktor, reżyser i konferansjer, napisał książkę o swojej przyjaciółce. 

- Nie jest to typowa biografia, ale raczej osobista opowieść, pełna anegdot. Korpolewski pisze o podejściu głównej bohaterki do swojego zawodu, o jej słabostkach, o tym, jak ważne było dla niej posiadanie własnego szewca czy fryzjerki i o tym, że właściwie przez całe życie grała - nie tylko komediowe role, ale także grała rolę bycia Hanką Bielicką. Ta gra zaczynała się od momentu, gdy zakładała jeden ze swoich słynnych kapeluszy - stwierdza w audycji "Trójkowy znak jakości" Michał Nogaś.

To także opowieść o kobiecie niezwykle utalentowanej, artystce, która przez całe dekady rozśmieszała kolejne pokolenia Polaków, a mimo to latami marzyła o tym, by być aktorką dramatyczną. Chciała swoimi rolami widzów poruszać, przejmować i hipnotyzować.

Od śmierci Hanki Bielickiej minęło już 5 lat, a do dziś trudno o jej potencjalną następczynię, dlatego warto sobie przypomnieć tę niezwykle czarującą kobietę.

Kolejną propozycją jest książka Christiana Ingrao "Czarni myśliwi. Brygada Dirlewangera". Tytułowi czarni myśliwi to: kłusownicy, recydywiści, skazańcy, pospolici bandyci i złodzieje. Otrzymali od Heinricha Himmlera, jednej z najważniejszych postaci III Rzeszy, propozycję nie do odrzucenia – wolność w zamian za udział w prawdziwych polowaniach na ludzi na terenach okupowanych przez hitlerowców.

/

Jednym z dowódców takiej grupy był Oskar Dirlewanger, społeczny wyrzutek, sadysta i nazistowski działacz, który zajmował się likwidowaniem partyzantki na terenie Białorusi, Słowacji i Polski. Dowodzone przez niego jednostki wykazywały się nadgorliwością, brały udział w tłumieniu Powstania Warszawskiego i słowackiego powstania narodowego. Ta książka stanowi przejmująca opowieść o tym, jak bardzo można zatracić się w czynieniu zła.

Ostatnia propozycja Michała Nogasia to "Sekretne życie motyli" autorstwa Joanny Onoszko. To opowieść o Norze, dziewczynie wiodącej szare i zwyczajne życie, ale mającej w gronie bliskich przyjaciół Lizę i Stefana - odważnych podróżników i zdobywców najwyższych górskich szczytów. Nora, chcąc zasmakować niepowtarzalnego życia i zachęcona ich opowieściami, decyduje się wyruszyć z nimi w podróż życia. Jednak, gdy jest już na miejscu, okazuje się, że wiele z tych opowieści, które snuli to fikcja, a oni są parą oszustów i ludźmi z chorymi ambicjami.

Książkowe recenzje znajdą Państwo także na blogu Michała Nogasia.

Zapraszamy do wysłuchania ostatniej przed sierpniowymi wakacjami audycji "Trójkowego znaku jakości".

 

aw

Czytaj także

Rozterki młodego warszawiaka

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2010 15:30
Bohater książki Piotra Jagielskiego spotyka na swojej drodze Hegla i Boba Dylana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sięgnij po książki z "Z najwyższej półki"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2011 16:00
Audycja "Z najwyższej półki" ma być swoistym przewodnikiem dla tych, którzy lubią wiedzieć, co nowego pojawiło się na rynku księgarskim, po co warto sięgnąć, a czego… unikać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecz o upartych kobietach

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2011 10:30
Na polskim rynku księgarskim pojawiła się książka włoskiej dziennikarki Cristiny de Stefano "Niepokorne. Kobiety, które zmieniały świat".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co można powiedzieć o oczach psów? Odpowiada Michał Nogaś

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2011 15:05
Dziennikarz Trójki pisze o "Psach z Üsküdar” specjalnie dla kultura.polskieradio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ta książka to relacja z zawodów sportowych w utrzymywaniu się na powierzchni

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 12:57
- Nowa Polska po upadku komuny postawiła przed przeciętnymi nieprzeciętne zadanie. Dlatego proszę potraktować tę książkę jako relację z zawodów w utrzymywaniu się na powierzchni - pisze Mariusz Szczygieł w "Niedzieli, która zdarzyła się w środę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hanka Bielicka: umarłam ze śmiechu

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2011 17:00
Ogromny temperament, charakterystyczną chrypkę, nieodłączne kapelusze i zawrotne tempo jej mistrzowskich monologów można sobie przypomnieć za sprawą książki Zbigniewa Korpolewskiego - "Hanka Bielicka. Umarłam ze śmiechu".
rozwiń zwiń