X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ach Serge! Życie skandalisty

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 09:40
Codziennie rano chadzał do kiosku, by sprawdzić czy gazety coś o nim napisały. Polecamy biografię Serge'a Gainsbourg'a z Trójkowym Znakiem Jakości!
Audio
Jane Birkin i Serge Gainsbourg w 1974 r.
Jane Birkin i Serge Gainsbourg w 1974 r.Foto: PAP/picture-alliance / dpa

Mówili, że z okładki jego pierwszej płyty straszyła gęba mordercy. Był ekscentrykiem, bawidamkiem, nie rozstawał się z papierosem i z butelką. Uwielbiał prowokować.

- Serge Gainsbourg publicznie palił pieniądze protestując przeciwko zbyt wysokim, jego zdaniem, podatkom - mówi w Trójce Michał Nogaś, który polecał biografię "Serge Gainsbourg" Sylvie Simmons.

/

Były takie momenty, że był wszechobecny. - Każdy obywatel Francji miał o nim własne zdanie - - opowiadał redaktor Nogaś - By tylko zaczerpnąć kilka opinii z książki: prorok współczesnego popu, najbrzydsza i najbardziej rozwiązła ikona francuskiej piosenki.

W książce Sylvie Simmons opowiadają o nim Jane Birkin, Brigitte Bardot, Marianne Faithfull i córka Charlotte Gainsbourg.

Muzyk był szalenie utalentowany, niewielu wie, że nagrywał reggae, napisał kilkanaście albumów dla innych. Symbolem jego kariery jest jednak "Je t'aime... moi non plus", którym wywołał zresztą niejeden skandal:

Tę pasjonującą książkę czyta na naszej antenie Maria Seweryn.

usc

Czytaj także

Scarlett Johansson śpiewa z Gaisnbourgiem

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2011 08:30
Aktorka Scarlett Johansson oraz Lulu Gainsbourg, syn słynnego Serge'a, nagrali swoją wersję piosenki "Bonnie And Clyde".
rozwiń zwiń