Ach Serge! Życie skandalisty

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 09:40
Codziennie rano chadzał do kiosku, by sprawdzić czy gazety coś o nim napisały. Polecamy biografię Serge'a Gainsbourg'a z Trójkowym Znakiem Jakości!
Audio
Jane Birkin i Serge Gainsbourg w 1974 r.
Jane Birkin i Serge Gainsbourg w 1974 r.Foto: PAP/picture-alliance / dpa

Mówili, że z okładki jego pierwszej płyty straszyła gęba mordercy. Był ekscentrykiem, bawidamkiem, nie rozstawał się z papierosem i z butelką. Uwielbiał prowokować.

- Serge Gainsbourg publicznie palił pieniądze protestując przeciwko zbyt wysokim, jego zdaniem, podatkom - mówi w Trójce Michał Nogaś, który polecał biografię "Serge Gainsbourg" Sylvie Simmons.

/

Były takie momenty, że był wszechobecny. - Każdy obywatel Francji miał o nim własne zdanie - - opowiadał redaktor Nogaś - By tylko zaczerpnąć kilka opinii z książki: prorok współczesnego popu, najbrzydsza i najbardziej rozwiązła ikona francuskiej piosenki.

W książce Sylvie Simmons opowiadają o nim Jane Birkin, Brigitte Bardot, Marianne Faithfull i córka Charlotte Gainsbourg.

Muzyk był szalenie utalentowany, niewielu wie, że nagrywał reggae, napisał kilkanaście albumów dla innych. Symbolem jego kariery jest jednak "Je t'aime... moi non plus", którym wywołał zresztą niejeden skandal:

Tę pasjonującą książkę czyta na naszej antenie Maria Seweryn.

usc

Czytaj także

Scarlett Johansson śpiewa z Gaisnbourgiem

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2011 08:30
Aktorka Scarlett Johansson oraz Lulu Gainsbourg, syn słynnego Serge'a, nagrali swoją wersję piosenki "Bonnie And Clyde".
rozwiń zwiń