Tytuł mówi wszystko: "Niejedno przeszłam"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2012 11:30
- To prawdziwa powieść o nałogu, ale co cenne bez intymnych szczegółów. Celińska woli mówić o świadectwie przez wielkie "Ś" i o tym czego nauczyło ją pięć bardzo trudnych lat - mówi Michał Nogaś o biografii, "bardzo szczerej rozmowie" Stanisławy Celińskiej z Karoliną Prewęcką.
Audio
Stanisława Celińska w filmie Cud w Krakowie
Stanisława Celińska w filmie "Cud w Krakowie"Foto: mat.prasowe

Książka "Niejedno przeszłam" to długa rozmowa o życiu. - Szczera, bo panie nie unikają trudnych tematów. Stanisława Celińska jest chyba jedyną polską aktorką, która publicznie przyznała się do problemów z alkoholem i pięcioletniego wyniszczającego ją nałogu - zwraca uwagę Michał Nogaś . "Niejedno przeszłam” otwiera wzruszająca opowieści o domu, o ojcu, którego wcześnie zabrakło i o babci Janeczce, która w rzeczywistości była macochą matki aktorki.
- W rozmowach odsłaniają się kolejne etapy życia prywatnego, później zawodowego, kolejne przeprowadzki, przyjaźnie i miłości. To także powieść o nałogu bardzo prawdziwa, ale co cenne bez intymnych szczegółów - podkreśla Michał Nogaś i przywołuje stwierdzenie aktorki: "opowiadanie o swoich problemach stało się teraz modne do tego stopnia, że czasem nie wiadomo, kto mówi prawdę, a kto nie, kto chce epatować, a kto przekazać coś ważnego". W "Przeszłam niejedno" przenikają się wzloty i upadki, gorzkie potknięcia i słodkie sukcesy.

Stanisława Celińska zadebiutowała w teatrze w 1968 roku. Rok później ukończyła warszawską PWST pod czujnym okiem wielkiej Ryszardy Hanin, a nie tak dawno mogliśmy podziwiać panią Stanisławę w festiwalowym teatrze na Open’erze w Gdyni, gdzie wspaniale grała w "Aniołach w Ameryce" Krzysztofa Warlikowskiego.

Wszystkiego dowiesz się słuchając całego "Trójkowego Znaku Jakości - 20 lipca 2012" .

"Trójkowy Znak Jakości" na naszej antenie w każdy piątek ok. 7.45. Zapraszamy do słuchania!

(ed)

Zobacz więcej na temat: Gdynia Krzysztof Warlikowski

Czytaj także

Stanisława Celińska: ta książka jest ku pokrzepieniu serc

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 13:51
"Niejedno przeszłam" to tytuł autobiografii w formie wywiadu rzeki, w którym wybitna polska aktorka opowiedziała o tym, jak wielkie życiowe koszta pociąga za sobą nagły zawodowy sukces.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieść do bólu prawdziwa

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 18:14
- Niejedno przeszłam - mówi Stanisława Celińska w nowo wydanym wywiadzie rzece, w którym opowiada o aktorstwie i codzienności, o sukcesach i problemach, o autorytetach i szukaniu spokoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe Horyzonty: Kino końca świata

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 13:40
- Kino i my na koniec świata jesteśmy przygotowani. Do Wrocławia w tym roku przyjechały filmy, po którym świat naprawdę może się skończyć. Będzie warto - mówi Joanna Łapińska, dyrektor artystyczna festiwalu Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń