X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wywiad z władzą". Jej pytania ich irytowały

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 11:21
- To nie tylko zestaw rozmów, to także znakomite połączenie wywiadów z reportażem. Odważne pytania często irytujące rozmówców, ale pokazujące talent i geniusz Fallaci - mówi Michał Nogaś polecając II tom wywiadów Oriany Fallaci z wielkimi tego świata.
Audio
Oriana Fallaci
Oriana FallaciFoto: mat.prasowe/Wydawnictwo Literackie

W lutym tego roku w Trójkowym studiu padła pewna obietnica. - Daliśmy słowo i dzisiaj tego słowa dotrzymamy. Wtedy mówiliśmy o pierwszym tomie wywiadów słynnej włoskiej dziennikarki Oriany Fallaci, zmarłej w roku 2006. Był to "Wywiad z historią". Drugi tom rozmów nosi tytuł "Wywiad z władzą". To książka, którą czytałem z wypiekami na twarzy - przyznaje redaktor Michał Nogaś.

Po bestsellerowym "Wywiadzie z historią", który we Włoszech ukazał się w 1974 roku, a w Polsce został wydany po raz pierwszy w lutym 2012 roku, teraz przyszedł czas na kolejny tom rozmów słynnej włoskiej dziennikarki z wpływowymi postaciami światowej polityki.

W „Wywiadzie z władzą” znajdziemy rozmowy Oriany Fallaci m.in. z ajatollahem Chomeinim, Kaddafim, Deng Xiaopingiem, Robertem Kennedym, Dalaj Lamą i Arielem Sharonem oraz legendarny wywiad z Lechem Wałęsą przeprowadzony w marcu 1981 roku. Drugim Polakiem przepytywanym przez Orianę Fallaci był Mieczysław Rakowski.

- Pokazuje Kaddafiego jako człowieka, który jest żądny władzy, wspiera terrorystów, a jednocześnie jest w jakimś stanie uniesienia, w amoku i nagle staje przed nią, rozkłada ręce i krzyczy: "Jestem Ewangelią!" - opowiada Michał Nogaś o pasjonującej lekturze, jaką stanowią  świetne wywiady i osobista przejmująca historia samej Fallaci. - Wiele się można dowiedzieć  i o świecie tamtego czasu i o tych ludziach - podkreśla redaktor Nogaś.

Jak wyglądała wizyta Oriany Fallaci u Chomeiniego w Teheranie tuż po rewolucji oraz co spowodowało, że bezkompromisowa dziennikarka wróciła do rozmów z politykami? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

"Trójkowy Znak Jakości" na naszej antenie w każdy piątek ok. godziny 7.45. Zapraszamy do słuchania!


Polecamy także FB Trójkowej audycji o książkach:Czytaj także

Niesamowity "Wywiad z historią" Oriany Fallaci

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 19:00
- Wywiad z Fallaci był najgłupszą rzeczą, jaką zrobiłem w życiu - powiedział kiedyś Henry Kissinger. Rozmowa z politykiem wchodzi w skład właśnie wydanego "Wywiadu z historią", zbioru rozmów Oriany Fallaci z najważniejszymi postaciami lat. 70 XX w.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fallaci oddała swój dom gejom

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 14:00
Ta historia zdziwić może krytyków, którzy często postrzegają Fallaci jako zajadłego wroga islamu, feminizmu, czy homoseksualizmu. W ostatniej, napisanej tuż przed śmiercią, książce kontrowersyjna włoska dziennikarka ujawniła nieznaną twarz.
rozwiń zwiń