X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eustachy Rylski potwierdza klasę. Nowa książka "Obok Julii"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2013 11:58
- To jest książka, z której mam ponad 12 stron notatek - mówi o "Obok Julii" Eustachego Rylskiego Michał Nogaś.
Audio
  • "Obok Julii" Eustachego Rylskiego (Trójkowy Znak Jakości/Trójka)
Fragment okładki książki Eustachego Rylskiego Obok Julii
Fragment okładki książki Eustachego Rylskiego "Obok Julii"Foto: Wydawnictwo Wielka Litera

Głównym bohaterem książki "Obok Julii" jest Jan Ruczaj. Mężczyzna żyje głównie wspomnieniami, a te ożywają, gdy od jednego z kolegów z pracy dowiaduje się, że do miasteczka, w którym mieszka powraca jego była nauczycielka języka rosyjskiego - piękna Julia. Przyjazd kobiety zmienia dotychczasowe życie Jana, a jej zniknięcie uruchamia cały szereg różnych zdarzeń.
Jak podkreśla w audycji "Trójkowy Znak Jakości" Michał Nogaś, Eustachy Rylski jest wyjątkowym pisarzem, a czytanie jego książek jest wielką przyjemnością, głównie dlatego, że autor posługuje się piękną polszczyzną, konstruuje przejmujące, nierzadko przeszywające i mądre zdania, w których żadne słowo nie jest zbędne czy przypadkowe.
Nogaś mówi, że po raz pierwszy z twórczością Rylskiego zetknął się osiem lat temu i od tego czasu nie zdarzyło się, by zawiódł się na tym pisarzu. Również "Obok Julii" jest - według dziennikarza Trójki - znakomitą książką, która potwierdza klasę Rylskiego.

"Trójkowy Znak Jakości" na naszej antenie w każdy piątek ok. 7.45. Zapraszamy do słuchania!

Zobacz więcej na temat: KSIĄŻKA literatura

Czytaj także

Czytanie jest sexy! Nieprzypadkowo "Kamasutra" to książka

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 08:48
- Trzeba pokazać, że wiedza, że inteligencja jest seksowna. Seks to coś, co wydarza się głównie na poziomie mózgu. Rozpatrując to w kategoriach czysto seksualnych duża część ludzkiego wyrafinowania, umiejętności bierze się właśnie z czytania - mówi pisarz Jacek Dehnel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baczyński wciąż jest najpopularniejszym polskim poetą

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2013 12:30
To film poetycko-biograficzny, wychodzący poza gatunkową klasyfikację. "Baczyński" to eksperyment. Linię narracyjną stanowi kilkanaście wierszy artysty w wykonaniu slamerów, czyli młodych poetów - opowiada Stanisław Szymański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Upraszczanie Edmunda Niziurskiego zawsze się zemści

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 22:20
- Jednym z najważniejszych sposobów rażenia prozy Niziurskiego jest dialog - podkreśla Wojciech Tomczyk, znawca i entuzjasta Edmunda Niziurskiego, dramaturg i scenarzysta.
rozwiń zwiń