Na tej wyspie skupiło się zło tego świata

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 11:00
- Rzadko aż tak bardzo się cieszę, że jakaś książka ukazuje się z Trójkowym Znakiem Jakości - mówi o "Jutro przypłynie królowa" Macieja Wasielewskiego Michał Nogaś.
Audio
  • Michał Nogaś o książce "Jutro przypłynie królowa" Macieja Wasielewskiego (Trójkowy Znak Jakości)
Fragment okładki książki Jutro przypłynie królowa Macieja Wasilewskiego
Fragment okładki książki "Jutro przypłynie królowa" Macieja WasilewskiegoFoto: wyd. Czarne

Maciej Wasielewski zabiera czytelników w jedno z najtrudniej dostępnych i najrzadziej odwiedzanych miejsc. Chodzi o skrawek lądu na Oceanie Spokojnym, leżący 15 tysięcy kilometrów na południowy wschód od Londynu - wyspę Pitcairn zamieszkiwaną przez potomków buntowników z brytyjskiego okrętu Bounty.
Posłuchaj rozmów o książkach "Z najwyższej półki" >>>
- To nie jest przewodnik, ani książka przygodowa, czy historyczna. "Jutro przypłynie królowa" to reportaż, książka o degeneracji, o wyzbyciu się człowieczeństwa, o złu w najczystszej postaci - mówi dziennikarz radiowej Trójki Michał Nogaś. - Wyspa Pitcairn powszechnie postrzegana jest jako raj, który wyłania się z oceanu. Wasielewski pokazał to miejsce od środka. To nie jest obraz rajski, a zdecydowanie bardziej piekielny - dodaje Nogaś.
Czytelnik, który sięgnie po tę książkę, po lekturze kilku pierwszych stron orientuje się, że na wyspie wydarzyło się coś złego, a mieszkańcy Pitcairn ukrywają jakąś tajemnicę... - To książka wstrząsająca, niełatwa w lekturze. Wydaje się, że zło tego świata skupiło się w Pitcairn jak w soczewce - opowiada dziennikarz Trójki.
Pisarz Maciej Wasielewski spędził na wyspie 10 dni. Mieszkańcom, którzy - delikatnie mówiąc - nie przepadają za dziennikarzami, powiedział, że jest antropologiem zajmującym się sagami żeglarskimi. Po niecałych dwóch tygodniach został zdemaskowany i musiał opuścić Pitcairn.
"Trójkowy Znak Jakości" na naszej antenie w każdy piątek ok. 7.45. Zapraszamy do słuchania!
Książka "Jutro przypłynie królowa" Macieja Wasielewskiego ukaże się 17 kwietnia.

Czytaj także

Eustachy Rylski potwierdza klasę. Nowa książka "Obok Julii"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2013 11:58
- To jest książka, z której mam ponad 12 stron notatek - mówi o "Obok Julii" Eustachego Rylskiego Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lady Australia" - zjawiskowa opowieść o najmniejszym kontynencie

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 12:05
"To książka dla tych, którzy tam byli, czyli dla mnie. Widzę miejsca, które odwiedziłem. Ja tam byłem, ja to widziałem. Mogę porównywać. To jest książka dla tych, którzy marzą o podróży do Australii. Ułatwi im wiele decyzji" - napisał Marek Niedźwiecki o książce "Lady Australia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa książka Roberto Saviano, autora głośnej "Gomorry"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 17:25
Książka "ZeroZeroZero", którą od piątku można kupić we włoskich księgarniach, poświęcona jest handlowi kokainą na świecie.
rozwiń zwiń