"Biuro Myśli Znalezionych" - mądre rozmowy na papierze

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 09:07
- Ta książka dla wielu osób może być przewodnikiem wchodzenia w dorosłe życie, szukania sensu, odnajdywania siebie, bo mądrych słów nigdy za wiele. I miłe jest to, że właśnie u nas takie rozmowy mają miejsce, a teraz można to przeczytać - opowiada Michał Nogaś o książce "Biuro Myśli Znalezionych”.
Audio
  • Michał Nogaś i Wojciech Mann rozmawiają o książce "Biuro Myśli Znalezionych" Marcina Zaborskiego (Trójkowy Znak Jakości)
Książka Biuro Myśli Znalezionych to zapis rozmów, które Marcin Zaborski prowadzi w swojej autorskiej audycji na antenie radiowej Trójki. Bohaterowie tych spotkań to twórcy, artyści, byli politycy, działacze społeczni i dziennikarze.
Książka "Biuro Myśli Znalezionych" to zapis rozmów, które Marcin Zaborski prowadzi w swojej autorskiej audycji na antenie radiowej Trójki. Bohaterowie tych spotkań to twórcy, artyści, byli politycy, działacze społeczni i dziennikarze.Foto: Trójka

/

Michał Nogaś opowiada, że książka "Biuro Myśli Znalezionych" jest zapisem niezwykle ciekawych, mądrych - niestety, rzadko już obecnych w mediach - pogłębionych, wnikliwych rozmów z autorytetami.

- O wiele bardziej ważne od tego, z jakich środowisk wywodzą się rozmówcy, jest to, czego dokonali w życiu, jaką drogę przeszli, co mogą nam powiedzieć - przekonuje Michał Nogaś i podkreśla, że dostajemy do ręki niepowtarzalny katalog myśli, zawierający szczere, a czasem być może kontrowersyjne wypowiedzi, ale na pewno skłaniające do zastanowienia nad dzisiejszą Polską i światem w ogóle.

- Okładka stylizowana na dawne wydawnictwo. "Biuro Myśli Znalezionych" - to już mi daje kierunek. Rozmowy Marcina Zaborskiego, sporo się ich już zebrało, patrząc po nazwiskach: Rotfeld , Torańska , Ochojska , Łętowska , Kozłowski - opowiada Wojciech Mann.

- W książce znajdziemy zapis pierwszych 20 spotkań. Kiedy się to czyta, to czasami łza się w oku kręci, bo wśród rozmówców są Teresa Torańska i Krzysztof Kozłowski, którzy odeszli w tym roku. Ale są też inni: Jadwiga Staniszkis , Michał Głowiński , Ewa Łętowska, Julia Hartwig , Janina Ochojska, o. Leon Knabit . Wybitne postaci życia publicznego, osoby, które nie zabiegają na co dzień o poklask i obecność w mediach - mówi gospodarz "Trójkowego Znaku Jakości".

Obejrzyj spotkania w "Biurze Myśli Znalezionych" >>>

Książkę "Biuro Myśli Znalezionych" będzie można zdobyć słuchając Trójkowych audycji w  tygodniu - od poniedziałku do piątku (17-21 czerwca), a także specjalnego wydania programu "Z najwyższej półki" w ostatnią niedzielę miesiąca (30 czerwca) po godzinie 21.00. Przypomnimy wtedy wybrane fragmenty rozmów z bohaterami cyklu Marcina Zaborskiego.

"Trójkowy Znak Jakości" na naszej antenie w każdy piątek ok. 7.45. Zapraszamy do słuchania!

(ed)

Czytaj także

Premiera książki "Biuro Myśli Znalezionych" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 14:11
Już w najbliższy piątek (14 czerwca) – w porannej audycji "Zapraszamy do Trójki" - o książce Marcina Zaborskiego będą rozmawiać Michał Nogaś i Wojciech Mann. Zapraszamy do wysłuchania recenzji w cyklu "Trójkowy Znak Jakości". Początek o godzinie 7:45. Będzie można wtedy zdobyć pierwsze premierowe egzemplarze książki!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013. Dotknij magii radia!

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 18:30
Na Stadionie Narodowym w Warszawie trwa 17. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - największa plenerowa impreza promująca naukę w Europie.
rozwiń zwiń