X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mury na granicach państw. Co na to prawo?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 14:29
Donald Trump obiecuje zbudowanie muru na granicy z Meksykiem. Ale historia murów dzielących narody sięga bardzo daleko w przeszłość.
Audio
  • Czy budowanie murów na granicy państw jest legalne? (Trzecie oblicze dyplomacji/ Trójka)
Izraelski rząd zatwierdził plan budowy pierwszego odcinka muru w 2002, a jego budowa zakończyła się w 2003 r. Kolejne fragmenty są sukcesywnie budowane (na zdjęciu mur w okolicy Ramallah, widziany od strony palestyńskiej)
Izraelski rząd zatwierdził plan budowy pierwszego odcinka muru w 2002, a jego budowa zakończyła się w 2003 r. Kolejne fragmenty są sukcesywnie budowane (na zdjęciu mur w okolicy Ramallah, widziany od strony palestyńskiej) Foto: E. Iwanicka-Pałka

Mur berliński, piaskowe mury na granicy Mauretanii i Maroka, mur oddzielający Koreę Północną od Południowej, mur dzielący Cypr, albo cały czas budowany mur na granicy Indii i Bangladeszu - to tylko niektóre przykłady przypadków radykalnego rozdzielania granic.

Najbardziej znany mur świata powstał między Izraelem i Palestyną. Jego budowa była tak kontrowersyjna, że Zgromadzenie Ogólne ONZ zwróciło się o opinię w tej sprawie do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Sędziowie musieli sprawdzić, czy konstrukcja jest zgodna z prawem międzynarodowym. - Izrael zbudował mur, żeby bronić się przed działaniem terrorystów. Zatem pozornie wszystko było w porządku - mówił w Trójce dr Marek Wasiński. Jak było w rzeczywistości?

***

Tytuł audycji: Trzecie oblicze dyplomacji
Autor: Łukasz Walewski
Gość: dr Marek Wasiński (Katedra Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego)
Data emisji: 7.11.2016
Godzina emisji: 7.42

ei/fbi

Czytaj także

Śmiała izraelska akcja antyterrorystyczna w Ugandzie

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 15:23
Czy można użyć sił zbrojnych poza granicami kraju, żeby chronić obywateli? Zapytał Łukasz Walewski i przywołał przykład uwolnienia izraelskich zakładników w Ugandzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palestyna i Wschodnia Jerozolima pod ochroną UNESCO. Izrael oburzony

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 16:06
Rada Wykonawcza UNESCO formalnie zatwierdziła we wtorek rezolucję przewidującą "ochronę dziedzictwa kulturowego Palestyny i odrębnego charakteru Jerozolimy Wschodniej". Według Izraela neguje ona historyczne związki Żydów z obiektami religijnymi Jerozolimy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błędy dyplomatów potrafią kosztować bardzo wiele

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 15:57
W audycji "Trzecie oblicze dyplomacji" mówiliśmy o gafach dyplomatów, które miały wyjątkowo poważne skutki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szpieg. Dla jednych bohater, dla innych zdrajca

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 15:21
- Jest wiele powodów dla których szpiegostwo, czyli potajemne uzyskiwanie informacji, budzi ogromne emocje. Są to na przykład trudności w dokonaniu obiektywnej oceny postawy szpiega - opowiada dr Marek Wasiński.
rozwiń zwiń