Mikropaństwa i niejasności wokół nich

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 10:20
- Posługiwanie się terminem "mikropaństwa" nie jest błędem, ale to pojęcie bywa źródłem nieporozumień - mówi dr Marek Wasiński z Uniwersytetu Łódzkiego.
Audio
  • Mikropaństwa i niejasności wokół nich (Trzecie oblicze dyplomacji/Trójka)
Casa de la Vall, parlament Andory
Casa de la Vall, parlament AndoryFoto: Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0/MARIA ROSA FERRE

Trójkowy specjalista zauważa, że nie ma żadnych sztywnych kryteriów dot. zaliczania danych krajów do takich mikropaństw. - Takie państwa muszą mieć niewielkie terytoria i niewielką ludność, ale nie do końca wiadomo, o jakich wartościach tu mowa... - przekonuje.

Zachęcamy do wysłuchania audycji, w której Łukasz Walewski opowiada o nieistniejącym państwie San Escobar oraz o tym, do czego może doprowadzić jedno przejęzyczenie...

***

Tytuł audycji: Trzecie oblicze dyplomacji
Autor: Łukasz Walewski
Gość: dr Marek Wasiński (Katedra Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego)
Data emisji: 27.02.2017
Godzina emisji: 7.44

fbi

Czytaj także

"Ambasadorowie" - książka, która odkrywa tajemnicę

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 13:53
Łukasz Walewski i Marcin Pośpiech na potrzeby swojej książki przepytali kilkunastu polskich ambasadorów i dyplomatów. - Z tego złożyli opowieść, która pokazuje świat w smokingach, ale z trochę innej strony - mówił w Trójce Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy prawo pozwala zestrzelić samolot pasażerski?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 14:12

W kolejnym odcinku audycji "Trzecie oblicze dyplomacji" sprawdziliśmy, co prawo mówi o zestrzeliwaniu samolotów pasażerskich, na pokładzie których są terroryści grożący dokonaniem zamachu.

rozwiń zwiń

Czytaj także

Rajstopami w twarz - czyli jak kradną żony dyplomatów

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 15:27
- Prawo międzynarodowe stanowi, że członkowie rodziny dyplomaty (...) korzystają z podobnej ochrony, jak on sam - mówił w Trójce o zasadach działania immunitetu ekspert. Czy zatem bliscy pracowników ambasad mogą czuć się bezkarni?
rozwiń zwiń