X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podsłuchiwanie Angeli Merkel. Norma czy przesada?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 11:24
Z informacji ujawnionych przez Edwarda Snowdena wynika, że USA szpiegują nie tylko swoich obywateli, lecz także przywódców innych państw. Na liście podsłuchiwanych znalazła się nawet kanclerz Niemiec. Co o takich praktykach mówi prawo międzynarodowe?
Audio
  • Podsłuchiwanie Angeli Merkel. Norma czy przesada? (Trzecie oblicze dyplomacji/Trójka)
Angela Merkel
Angela MerkelFoto: 360b/Shutterstock.com

– Pozyskiwanie informacji wywiadowczych jest sprawą na tyle ważną i potencjalnie niebezpieczną dla państw, że należałoby się spodziewać uregulowania tego problemu przez prawo. Tymczasem, choćbyśmy poświęcili tysiące godzin na studiowanie prawa międzynarodowego, nie znajdziemy normy, która by mówiła "szpiegostwo jest niedozwolone" albo "można szpiegować, jeśli spełnione są odpowiednie warunki"  – mówi w Trójce dr Marek Wasiński z Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego.

Jak zatem są regulowane tak delikatne kwestie? Wyjaśnia to rozmówca Łukasza Walewskiego, autora audycji "Trzecie oblicze dyplomacji".

***

Tytuł audycji: Trzecie oblicze dyplomacji
Autor: Łukasz Walewski
Gość: dr Marek Wasiński (Katedra Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego) 
Data emisji: 19.06.2017
Godzina emisji: 7.43

iwo/ei

Czytaj także

Czy tajny agent może ponieść karę za przestępstwo?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 08:00
- W przeszłości zwykło się uważać, że osoba, która wykonuje polecania państwa, jest ramieniem suwerena i nie ponosi odpowiedzialności karnej. To się zmieniło na początku XX wieku - mówi dr Marek Wasiński z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brytyjsko-grecki spór o antyczne dzieła sztuki. Kto ma rację?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 11:48
Na przełomie XVIII i XIX w. brytyjski ambasador lord Elgin wywiózł z ateńskiego Partenonu kolekcję marmurów. Po dziś dzień jest to kością niezgody pomiędzy Grecją a Zjednoczonym Królestwem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojenne dramaty w świetle prawa

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 12:58
W 2009 roku w Afganistanie niemiecki dowódca wydał rozkaz zbombardowania cystern z paliwem, które zostały przechwycone przez Talibów. W wybuchu zginęło prawie dwieście osób, głównie cywilów.
rozwiń zwiń