X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dzień świra" - prawdziwy polski świat

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 13:10
- Rzadko zdarza się w polskim kinie taka komedia, która godziłaby krytyków i publiczność. "Dzień Świra" jest takim filmem - mówi krytyk filmowy Paweł Felis.
Audio
  • "Dzień świra" - prawdziwy polski świat (Kino Wolność/Trójka)
Cezary Pazura u boku grającego główną rolę w Dniu Świra Marka Kondrata
Cezary Pazura u boku grającego główną rolę w "Dniu Świra" Marka KondrataFoto: materiał promocyjny filmu

- Nic nie stracił ze swojego humoru, do dziś można setnie bawić się, oglądając bardzo dobrze znane przygody Adasia Miauczyńskiego. Z drugiej strony ten film zachwyca jako portret codziennego życia - mówi Paweł Felis. - Wszystkie gagi i sytuacje, żarty czy językowe gry to tak naprawdę nasz polski świat. Trochę wywrócony do góry nogami, trochę kabaretowy, chwilami wstrząsający i smutny. A jako że mamy do czynienia z komedią, jej przekaz staje się jeszcze silniejszy - dodaje krytyk filmowy.

"Dzień świra" to jeden z filmów Trójkowego plebiscytu "Kino Wolność", w którym słuchacze Programu 3 Polskiego Radia oraz internauci wybierają najważniejsze - ich zdaniem - polskie filmy nakręcone w latach 1989-2014, czyli od czasu pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. Głosować można do 13 grudnia 2014 roku, a zwycięską trójkę poznamy dzień później.

Kino Wolność - weź udział w plebiscycie >>>

***

Tytuł audycji: Kino Wolność
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Paweł Felis (krytyk filmowy)
Data emisji: 21.11.2014
Godzina emisji: 9.20

(mk, iwo)

Czytaj także

"Rewers" - zaskakująco i z humorem o historii

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 11:15
- Ten niesamowity film Borysa Lankosza przyszedł jakby znikąd. Nikt się nie spodziewał, że będzie tak ciekawy i zabawny - mówi o "Rewersie" krytyk Sebastian Smoliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pianista" - bardziej przekonujący niż "Lista Schindlera"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 13:10
To najbardziej przekonujący film o Holocauście na ziemiach polskich. Polański w "Pianiście" ciekawiej i prawdziwiej prezentuje tę sytuację niż Spielberg w "Liście Schindlera" - mówi krytyk filmowy Tomasz Raczek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wojna polsko-ruska" - opowieść o wyobraźni i sile sprawczej

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 13:10
Tak o swoim wielokrotnie nagradzanym filmie mówi Xawery Żuławski. Scenariusz obrazu powstał w oparciu o "Wojnę polsko-ruską pod flagą biało-czerwoną" Doroty Masłowskiej.
rozwiń zwiń