X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" - kino zainspirowane napisem na murze

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 11:14
"Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" to historia lekarza zmagającego się z chorobą nowotworową. Tytułem filmu stał się napis na murze, który zainspirował Krzysztofa Zanussiego.
Audio
  • "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" - kino zainspirowane napisem na murze (Kino Wolność/Trójka)
Film Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową został uhonorowany statuetką Złotych Lwów na festiwalu w Gdyni
Film "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" został uhonorowany statuetką Złotych Lwów na festiwalu w Gdyni Foto: materiały promocyjne

Krytyczka filmowa Anna Bielak zauważa, że produkcja Zanussiego "porusza kwestie, które od zawsze mu towarzyszyły, to jest śmierć, miłość, intymnie relacje międzyludzkie". - Zanussiemu udało się opowiedzieć o wielkich emocjach. (…) Udało mu się pokazać człowieka w nieuproszczony sposób. Dzięki temu ten film do tej pory jest piękny, wiarygodny i warty polecenia - podkreśla Bielak.

"Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" to jeden z filmów Trójkowego plebiscytu "Kino Wolność", w którym słuchacze Programu 3 Polskiego Radia oraz internauci wybierają najważniejsze - ich zdaniem - polskie filmy nakręcone w latach 1989-2014, czyli od czasu pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. Głosować można do 13 grudnia 2014 roku, a zwycięską trójkę poznamy dzień później.

Kino Wolność - weź udział w plebiscycie >>>

***

Tytuł audycji: Kino Wolność
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Anna Bielak (krytyczka filmowa)
Data emisji: 26.11.2014
Godzina emisji: 9.20

(iwo/fbi)

Czytaj także

"Wojna polsko-ruska" - opowieść o wyobraźni i sile sprawczej

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 13:10
Tak o swoim wielokrotnie nagradzanym filmie mówi Xawery Żuławski. Scenariusz obrazu powstał w oparciu o "Wojnę polsko-ruską pod flagą biało-czerwoną" Doroty Masłowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzień świra" - prawdziwy polski świat

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 13:10
- Rzadko zdarza się w polskim kinie taka komedia, która godziłaby krytyków i publiczność. "Dzień Świra" jest takim filmem - mówi krytyk filmowy Paweł Felis.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ida" - film o ludziach uwikłanych w historię

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 12:45
- W ciągu ostatnich 10 czy nawet 20 lat nie było w polskim kinie filmu, który tak bardzo spodobałby się widzom na świecie jak "Ida". To absolutny fenomen - mówi krytyk filmowy Paweł Felis o obrazie Pawła Pawlikowskiego.
rozwiń zwiń