"Wszystko, co kocham" - film o pamiętaniu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Wszystko, co kocham" - film o pamiętaniu
Film "Wszystko, co kocham" był polskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny w 2011 rokuFoto: materiał promocyjny

"Wszystko, co kocham" w reżyserii Jacka Borcucha to film, który w 2009 roku oczarował publiczność Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Posłuchaj

"Wszystko, co kocham" - film o pamiętaniu (Kino Wolność/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Nadmorska miejscowość, wiosna 1981 roku. Janek, syn wojskowego i pielęgniarki, kończy liceum, gra w zespole punkowym i zakochuje się w swojej koleżance Basi, córce działacza "Solidarności". Historia kraju splata się z historią dojrzewania człowieka.

Krytyczka filmowa Ola Salwa zauważa, że "Wszystko, co kocham" to opowieść "o pamiętaniu". - To film o wspomnieniach z młodości. One wszystkie są przepuszczone przez filtr przepięknej nostalgii. Wtedy wszystko wydawało się ładniejsze i ważniejsze - zauważa rozmówczyni Katarzyny Borowieckiej.

"Wszystko, co kocham" to jeden z filmów Trójkowego plebiscytu "Kino Wolność", w którym słuchacze Programu 3 Polskiego Radia oraz internauci wybierają najważniejsze - ich zdaniem - polskie filmy nakręcone w latach 1989-2014, czyli od czasu pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. Głosować można do 13 grudnia 2014 roku, a zwycięską trójkę poznamy dzień później.

Kino Wolność - weź udział w plebiscycie >>>

***

Tytuł audycji: Kino Wolność
Autor: Katarzyna Borowiecka
Gość: Ola Salwa (krytyczka filmowa)
Data emisji: 1.12.2014
Godzina emisji: 9.20

(iwo, mat. promocyjne, fbi)

Polecane