X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"W ciemności" - zasłużona nominacja do Oscara

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 12:14
"W ciemności" Agnieszki Holland to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść filmowa, która doczekała się nominacji do najważniejszej nagrody filmowej.
Audio
  • "W ciemności" - zasłużona nominacja do Oskara (Kino Wolność/Trójka)
Film W ciemności otrzymał nominację do Oscara
Film "W ciemności" otrzymał nominację do OscaraFoto: materiał promocyjny

Drobny złodziejaszek Leopold Socha - nieoczekiwanie dla samego siebie - staje się bohaterem. Ryzykując życie, przez wiele miesięcy pomaga grupie Żydów, uciekinierów z getta, ukrywać się w miejskich kanałach.

Krytyk filmowy Jerzy Armata mówi słuchaczom Trójki, że produkcję Agnieszki Holland ceni przede wszystkim za trafną obsadę. - Robert Więckiewicz niezwykle wiarygodnie pokazał ewolucję psychologiczną granego przez siebie bohatera. Jak ktoś trafnie napisał w recenzji: od interesownego szabrownika do narażającego własne życie altruisty - podsumowuje krytyk.

"W ciemności" to jeden z filmów Trójkowego plebiscytu "Kino Wolność", w którym słuchacze Programu 3 Polskiego Radia oraz internauci wybierają najważniejsze - ich zdaniem - polskie filmy nakręcone w latach 1989-2014, czyli od czasu pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. Głosować można do 13 grudnia 2014 roku, a zwycięską trójkę poznamy dzień później.

Kino Wolność - weź udział w plebiscycie >>>

***

Tytuł audycji: Kino Wolność
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Jerzy Armata (krytyk filmowy)
Data emisji: 2.12.2014
Godzina emisji: 9.20

(iwo, mat. promocyjne, mk)

Czytaj także

"Dzień świra" - prawdziwy polski świat

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 13:10
- Rzadko zdarza się w polskim kinie taka komedia, która godziłaby krytyków i publiczność. "Dzień Świra" jest takim filmem - mówi krytyk filmowy Paweł Felis.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" - kino zainspirowane napisem na murze

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 11:14
"Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" to historia lekarza zmagającego się z chorobą nowotworową. Tytułem filmu stał się napis na murze, który zainspirował Krzysztofa Zanussiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dom zły" - Polaków portret współczesny

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 14:50
- Kino Smarzowskiego każe nam przeglądać się w lustrze i oglądać te nasze, umówmy się, niekoniecznie świeże i piękne, ale brudne, skacowane i ubłocone twarze - mówi publicystka popkulturowa Kaja Klimek.
rozwiń zwiń