Adam Nowak o piśmie nie takim znowu świętym

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2015 14:14
- Pamiętam, że po ukazaniu się piosenki "Tak mówi pismo", dostałem mnóstwo maili z pytaniem, gdzie w Piśmie Świętym są rzeczy, o których piszę, bo przecież ich tam nie ma - mówił w Trójce wokalista zespołu Raz, Dwa, Trzy.
Audio
  • Adam Nowak opowiada o piosence "Tak mówi pismo" (Poranki Piotra Metza/ Trójka)
Zespół Raz Dwa Trzy podczas koncertu Jak być kochaną, czyli 50 lat historii z Trójką
Zespół Raz Dwa Trzy podczas koncertu "Jak być kochaną, czyli 50 lat historii z Trójką" Foto: Darek Kawka

- A tymczasem w tej piosence zawarta jest gra słów. Polega ona na tym, że tak mówi pismo, ale jakieś pismo, a wcale nie święte - tłumaczył Adam Nowak. Dodał, że dla niego nie jest ważne, czy ktoś jest wierzący czy nie. Ważne, żeby był uczciwy wobec siebie. - Bo jak się jest uczciwym wobec siebie, to będzie się uczciwym wobec innych. Przynajmniej tego wymagałaby logiczna konsekwencja  - powiedział.

Zespół Raz, Dwa, Trzy jest kolejnym bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" . Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd jak Perfect, Edyta Bartosiewicz, Hey, Oasis, Johnny Cash, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, Frank Zappa, Kate Bush, Pearl Jam, Bruce Springsteen czy Red Hot Chili Peppers.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadził: Piotr Metz
Gość: Adam Nowak
Data emisji: 7.01.2015
Godzina emisji:
7.40

(ei)

Czytaj także

Piosenka Raz, Dwa, Trzy, która zagrała się sama

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2014 08:38
Według lidera grupy Raz, Dwa, Trzy piosenka "Oczy tej małej" zalicza się do utworów, "z którymi nic nie trzeba robić, bo śpiewają się same".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Nowak podtrzymuje, że jutro możemy być szczęśliwi

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 11:37
Album "Trudno nie wierzyć w nic" zespół Raz, Dwa, Trzy wydał w 2003 roku. Jak twierdzi po ponad dekadzie wokalista Adam Nowak, piosenki z płyty nie straciły na aktualności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie tylko dla Ciebie", czyli piosenka duszy

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 15:42
Piąty album zespołu Raz, Dwa, Trzy ukazał się w 1998 roku. Znalazła się na niej piosenka "Nie tylko dla Ciebie", o której Adam Nowak po kilkunastu latach opowiedział Piotrowi Metzowi.
rozwiń zwiń