Tajemnica "Czarnej Inez"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2015 11:39
"Czarna Inez" to jeden z bardzo popularnych utworów grupy Raz, Dwa, Trzy. Co mówi o nim lider zespołu? Jak przystało na piosenkę o takim tytule, opowiada o nim tajemniczo...
Audio
  • Co Adam Nowak powiedział o piosence "Czarna Inez"? (Poranki Piotra Metza/Trójka)
Adam Nowak opowiada w Trójce o utworach grupy Raz, Dwa, Trzy
Adam Nowak opowiada w Trójce o utworach grupy Raz, Dwa, TrzyFoto: PAP/Tomasz Gzell

W porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" Adam Nowak opowiadał słuchaczom historie związane z piosenkami Raz, Dwa, Trzy. Ostatnim, dwudziestym utworem, który trafił do Trójkowego zestawienia, jest "Czarna Inez".

Zespół Raz, Dwa, Trzy jest kolejnym bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd jak Perfect, Edyta Bartosiewicz, Hey, Oasis, Johnny Cash, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, Frank Zappa, Kate Bush, Pearl Jam, Bruce Springsteen czy Red Hot Chili Peppers.
***
Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadził: Piotr Metz
Gość: Adam Nowak
Data emisji: 21.01.2015
Godzina emisji:
7.37
(iwo, ei)

Czytaj także

Piosenka Raz, Dwa, Trzy, która zagrała się sama

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2014 08:38
Według lidera grupy Raz, Dwa, Trzy piosenka "Oczy tej małej" zalicza się do utworów, "z którymi nic nie trzeba robić, bo śpiewają się same".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie tylko dla Ciebie", czyli piosenka duszy

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 15:42
Piąty album zespołu Raz, Dwa, Trzy ukazał się w 1998 roku. Znalazła się na niej piosenka "Nie tylko dla Ciebie", o której Adam Nowak po kilkunastu latach opowiedział Piotrowi Metzowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Nowak: było mi trochę ciasno w tej piosence

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 07:54
"Piosenka starych kochanków" Jacquesa Brela z polskim tekstem Wojciecha Młynarskiego to utwór, który, zdaniem Adama Nowaka, powinien być wykonywany przez dojrzałego mężczyznę, ponieważ "opowiada o czymś, co trwało całe życie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Nowak: Bóg, stwarzając świat, był jak dziecko

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 08:15
Adam Nowak w rozmowie z Piotrem Metzem przyznaje, że na płycie "Skąd dokąd" znajdują się piosenki, które mają nazywać niemożliwe. Jedną z nich jest utwór "Z uśmiechem dziecka kamień".
rozwiń zwiń