X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kora o środku na komary jako doskonałej inspiracji

Wokalistka Maanamu opowiada Piotrowi Metzowi o tym, jak niedostępny w latach 80. zagraniczny środek na komary dał tytuł piosence "Elektrospiro kontra Zanzara".
Zespół Maanam podczas koncertu w klubie Riviera Remont (1992 rok) Na zdjęciu wokalistka zespołu Olga Jackowska - Kora
Zespół Maanam podczas koncertu w klubie Riviera Remont (1992 rok) Na zdjęciu wokalistka zespołu Olga Jackowska - Kora Foto: PAP/CAF/Witold Jabłonowski
O Audycji
Tytuł Kora o środku na komary jako doskonałej inspiracji 
Opis

Wokalistka Maanamu opowiada Piotrowi Metzowi o tym, jak niedostępny w latach 80. zagraniczny środek na komary dał tytuł piosence "Elektrospiro kontra Zanzara". - Tak długo się z tym nosiłam, że gdy przyjechałam do Polski, usiadłam i napisałam całą piosenkę - mówi Kora.

Czym się tak zasłużył elektryczny środek przeciwko komarom, że został bohaterem piosenki? Kora wyjaśnia to w audycji.

Maanam jest kolejnym bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich artystów jak David Gilmour, Kasia Kowalska, Jan Borysewicz, Tomek Lipiński, Ewa Bem, Lech Janerka, T.Love, Raz, Dwa, Trzy, Perfect, Edyta Bartosiewicz, Hey, Oasis, Johnny Cash, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Ewa Bem Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, Kate Bush, Pearl Jam, Bruce Springsteen czy Red Hot Chili Peppers.

***
Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Piotr Metz
Gość: Kora
Data emisji: 22.10.2015
Godzina emisji:
7.36

fbi/mk

Playlista
Tagi
Playlista