Kora o utworze "Derwisz" i… Wisławie Szymborskiej

"Derwisz" to utwór pochodzący z albumu "Derwisz i Anioł", którym w listopadzie 1991 roku Maanam powrócił po dłuższej przerwie.
Olga Jackowska podczas Festiwalu Jedynki w Sopocie w 2005 roku
Olga Jackowska podczas Festiwalu Jedynki w Sopocie w 2005 rokuFoto: PAP/Stefan Kraszewski
O Audycji
Tytuł Kora o utworze "Derwisz" i… Wisławie Szymborskiej
Opis

"Derwisz" to utwór pochodzący z albumu "Derwisz i Anioł", którym w listopadzie 1991 roku Maanam powrócił po dłuższej przerwie.

Na antenie Trójki Olga Jackowska opowiada o piosence, do której tekst napisał Kamil Sipowicz. - To jeden z dawnych utworów Kamila. Kamil jest poetą, a ja znam całą jego poezję - mówi wokalistka. Opowiadając o poezji, Kora wspomina także "wspaniałą kobietę" Wisławę Szymborską i odnosi się do jej twórczości.

Maanam jest kolejnym bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich artystów jak David Gilmour, Kasia Kowalska, Jan Borysewicz, Tomek Lipiński, Ewa Bem, Lech Janerka, T.Love, Raz, Dwa, Trzy, Perfect, Edyta Bartosiewicz, Hey, Oasis, Johnny Cash, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Ewa Bem Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, Kate Bush, Pearl Jam, Bruce Springsteen czy Red Hot Chili Peppers.

***
Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Piotr Metz
Gość: Kora
Data emisji: 2.11.2015
Godzina emisji:
7.38

iwo

Playlista
Tagi

Playlista