"Young Americans", czyli David Bowie pod wpływem soulu

Prawdopodobnie największą muzyczną miłością życia Davida Bowiego był czarny soul, czego wyrazem jest album "Young Americans".
- Mimo że poruszałem się głównie w białych obszarach muzyki, miłość do muzyki soul nigdy mnie nie opuściła - opowiadał w jednym z wywiadów David Bowie
- Mimo że poruszałem się głównie w białych obszarach muzyki, miłość do muzyki soul nigdy mnie nie opuściła - opowiadał w jednym z wywiadów David BowieFoto: PAP/PA
O Audycji
Tytuł "Young Americans" - David Bowie pod wpływem soulu
Opis

Prawdopodobnie największą muzyczną miłością życia Davida Bowiego był czarny soul, czego wyrazem jest album "Young Americans".

- Każdy rockowy artysta wykazałby się ogromną zarozumiałością, gdyby nie przyznał, że czarna muzyka soul była trampoliną, z której startowały wszystkie gatunki muzyki popularnej. Ja na pewno tak czułem. Zachwycała mnie niespokojna energia czarnej amerykańskiej muzyki. Jedną z niewielu osób, które naprawdę napędziły mnie muzycznie, był James Brown grający w klubach Londynu na przełomie lat 60. i 70. - mówi David Bowie w archiwalnym nagraniu.

David Bowie jest kolejnym bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich artystów jak Skaldowie, Voo Voo, Maanam, David GilmourKasia KowalskaJan BorysewiczTomek LipińskiEwa BemLech JanerkaT.LoveRaz, Dwa, TrzyPerfectEdyta BartosiewiczHeyOasisJohnny CashLed Zeppelin, Pink FloydThe DoorsSting, Eric Clapton, The Rolling StonesJimi HendrixR.E.M., Elvis Presley, PrinceEwa Bem Michael JacksonNirvanaFoo Fighters, Kate BushPearl Jam, Bruce Springsteen czy Red Hot Chili Peppers.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Piotr Metz
Data emisji: 10.02.2016 
Godzina emisji: 7.39

pg/iwo

Playlista
Tagi
Playlista