Najważniejszy temat utworów Leonarda Cohena

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 15:16
- Kobieta jest dla mężczyzny, podobnie jak mężczyzna dla kobiety, treścią. Czasem rozpaczam, czasem szaleję ze szczęścia, czasem jestem po prostu obojętny i tak się miotam w skrajnych doświadczeniach - powiedział Piotrowi Metzowi Leonard Cohen.
Audio
  • Najważniejszy temat utworów Leonarda Cohena (Poranki Piotra Metza/Trójka)
Leonard Cohen podczas koncertu w Vigo w 2009 roku
Leonard Cohen podczas koncertu w Vigo w 2009 rokuFoto: Flickr/ dani dapena

Leonard Cohen to kolejny bohater wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich artystów jak Agnieszka Osiecka, Kabaret Starszych Panów, The Waterboys, Amy Winehouse, SkaldowieVoo VooMaanamDavid GilmourKasia KowalskaJan BorysewiczTomek LipińskiEwa BemLech JanerkaT.LoveRaz, Dwa, TrzyPerfectEdyta BartosiewiczHeyOasisJohnny CashLed Zeppelin, Pink FloydThe DoorsSting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi HendrixR.E.M., Elvis Presley, Prince, Ewa Bem, Michael JacksonNirvanaFoo Fighters, Kate BushPearl Jam, Bruce Springsteen, Red Hot Chili Peppers, David Bowie, Stevie Wonder.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Piotr Metz
Data emisji: 18.01.2017
Godzina emisji: 7.37

fbi

Czytaj także

Leonard Cohen w cyklu Piotra Metza

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 14:18
- Jeśli masz szczęście to stosunki między tobą, a członkami twojej rodziny z upływem czasu są lepsze. Jeśli go nie masz, to psują się. Ja mam szczęście, że kilkoro moich przyjaciół i rodzina to najbliżsi mi ludzie. Jak na razie wszystko jest ok. Mam nadzieję, że tak będzie do końca - mówił Leonard Cohen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leonard Cohen i piosenka o tajemnicy

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 13:07
- Nigdy nie wiesz, co zdarzy się na estradzie. Czy będziesz w stanie wcielić się w osobę, którą chciałbyś być? Czy twoja publiczność odbierze cię, tak jakbyś tego chciał? Jest wiele tajemnic i wiele niewiadomych - opowiadał Leonard Cohen.
rozwiń zwiń