Wojciech Młynarski bohaterem cyklu Piotra Metza

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 16:04
Od dziś w porannym cyklu Piotra Metza spotykamy się z twórczością Wojciecha Młynarskiego.
Audio
  • Piosenki Wojciecha Młynarskiego w cyklu Piotra Metza (Poranki Piotra Metza/Trójka)
Wojciech Młynarski
Wojciech Młynarski Foto: Jacek Konecki/PR

- Zaczynamy od piosenki, którą Pan Wojciech opisał na swojej pierwszej długogrającej płycie, jako pierwszą, którą kiedykolwiek napisał. To "Po prostu wyjedź w Bieszczady" - mówi gospodarz audycji.

<<<Wojciech Młynarski - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

Wojciech Młynarski zadebiutował na początku lat 60. w klubie studenckim "Hybrydy". Pierwszą płytę wydał w roku 1967. I to z niej pochodzi prezentowany utwór. Współpracował z kabaretami "Dudek", "Owca" i "Dreszczowiec", a także z telewizyjną redakcją rozrywki.

Wojciech Młynarski Jacek Konecki 1200x660.JPG
Wspominamy Wojciecha Młynarskiego. "Kończy się epoka"

Był laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Grand Prix 45. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Diamentowego Mikrofonu Polskiego Radia, Złotego Berła Fundacji Kultury Polskiej, Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski, Złotego Medalu "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Wojciech Młynarski to kolejny bohater wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich artystów jak Leonard Cohen, Agnieszka Osiecka, Kabaret Starszych Panów, The Waterboys, Amy Winehouse, SkaldowieVoo VooMaanamDavid GilmourKasia KowalskaJan BorysewiczTomek LipińskiEwa BemLech JanerkaT.LoveRaz, Dwa, TrzyPerfectEdyta BartosiewiczHeyOasisJohnny CashLed Zeppelin, Pink FloydThe DoorsSting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi HendrixR.E.M., Elvis Presley, Prince, Ewa Bem, Michael JacksonNirvanaFoo Fighters, Kate BushPearl Jam, Bruce Springsteen, Red Hot Chili Peppers, David Bowie, Stevie Wonder.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Piotr Metz
Data emisji: 20.03.2017
Godzina emisji: 7.38

mp/ei

Czytaj także

Piotr Metz: Voo Voo ma to swoje coś

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 11:00
W środowym "Rock Bloku" zagościł Piotr Metz, kierownik Redakcji Muzycznej Programu 3 Polskiego Radia, a opowiedział o najnowszej książce "Voo Voo. Dzień dobry Wieczór". Jak pracował nad publikacją?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Właśnie tak powstawały piosenki Cohena

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 14:27
- Piszę linijkę tekstu i sprawdzam, czy to przypadkiem nie jest wyświechtany slogan. Jeżeli tak, to ją wyrzucam - tak Leonard Cohen opowiadał o swoim sposobie na pisanie piosenek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najważniejszy temat utworów Leonarda Cohena

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 15:16
- Kobieta jest dla mężczyzny, podobnie jak mężczyzna dla kobiety, treścią. Czasem rozpaczam, czasem szaleję ze szczęścia, czasem jestem po prostu obojętny i tak się miotam w skrajnych doświadczeniach - powiedział Piotrowi Metzowi Leonard Cohen.
rozwiń zwiń