Marcin Wyrostek i "Harmonia Świąt". Obejrzyj i posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 03:00
Świąteczny album akordeonisty Marcina Wyrostka "Harmonia Świąt" ukazał się w listopadzie 2019 roku, miesiąc później artysta zaprezentował go na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej. Ten wyjątkowy występ przypomnieliśmy 26 grudnia 2020 roku w "Trójkowym Archiwum Koncertowym".
Marcin Wyrostek w Trójce
Marcin Wyrostek w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Na płycie "Harmonia Świąt" znalazły się znane wszystkim kolędy i pastorałki w nowej odsłonie – zarówno radosne, energiczne aranżacje w klimacie góralskim czy latynoskim, jak nastrojowe ballady przyprawiające o dreszcz na skórze. 

Tak o wydawnictwie mówi sam artysta: "W moim rodzinnym domu w Jeleniej Górze najważniejszą tradycją świąt Bożego Narodzenia było wspólne kolędowanie. Moje wspomnienia z dzieciństwa oraz koncert kolędowy, który graliśmy w Katowicach, były inspiracją do wydania świątecznej płyty. Niech ta płyta się stanie inspiracją do wspólnego kolędowania. Do płyty dołączam śpiewnik z tekstami kolęd. Niech w Państwa domach zagości prawdziwa Harmonia Świąt!"

Posłuchaj
59:56 2020_12_26 03_00_15_PR3_Trojkowe_Archiwum_Koncertowe.mp3 Kolędowanie z Marcinem Wyrostkiem (Trójkowe Archiwum Koncertowe)

Głównym wokalistą albumu jest niezastąpiony, wcielający się w najtrudniejsze muzyczne role, Marcin Jajkiewicz. Nie zabrakło także znakomitych gości-wokalistów: Wioli Malchar-Moś i Daniela Orynicza-Cebuli. Na uwagę zasługuje autorski utwór Daniela Popiałkiewicza pt.: "Nikt nie może być sam". Święta to czas spotkań, czas dobroci, dobrych – tym jest piosenka.


Kolejność kolęd:

1. Przybieżeli do Betlejem
2. Gore Gwiazda
3. Wśród nocnej ciszy
4. Jezus Malusieńki
5. Gdy śliczna Panna
6. Mizerna Cicha
7. Tryumfy
8. Lulajże Jezuniu
9. Gdy się Chrystus rodzi
10. Nie było miejsca
11. W żłobie leży
12. Cicha noc
13. Mędrcy Świata
14. Hej w dzień narodzenia
15. Nikt nie może być sam 


Okładka albumu Marcina Wyrostka "Harmonia Świąt" Okładka albumu Marcina Wyrostka "Harmonia Świąt"

Wykonawcy:

Marcin Wyrostek Corazon w składzie:

Marcin Wyrostek – akordeon
Marcin Jajkiewicz – wokal
Daniel Popiałkiewicz – gitara
Mateusz Adamczyk – skrzypce
Agnieszka Haase-Renchen – fortepian
Piotr Zaufal – gitara basowa
Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne

Gościnnie wystąpili:

Daniel Cebula-Orynicz – wokal
Wiola Malchar-Moś – wokal

(mat. promocyjne)

Czytaj także

Justyna Steczkowska kolęduje z braćmi

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 19:00
W Wigilię przypomnieliśmy Trójkowy koncert Justyny Steczkowskiej, który odbył się 4 stycznia 2004 roku w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Znakomitej wokalistce na scenie towarzyszył wtedy zespół kierowany przez jej braci, Marcina i Pawła, którzy również wspomagali swoją siostrę śpiewem. Warto przy okazji zwrócić uwagę, że swojego głosu użyczył również Sebastian Karpiel Bułecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świąteczny koncert Kayah w radiowej Trójce. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 02:00
W świąteczną noc z 25 na 26 grudnia 2020 roku w "Trójkowym Archiwum Koncertowym" przypomnieliśmy nastrojowy występ Kayah, podczas którego artystka zaprezentowała utwory ze swojej płyty "Gdy pada śnieg".
rozwiń zwiń