40 lat minęło. Kto by pomyślał?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 23:04
Program 3 Polskiego Radia przyłączył się do obchodów 40. urodzin dworca Warszawa Centralna. Z tej okazji Trójka przygotowała niezwykłe muzyczne prezenty dla szanownego jubilata, jego gości oraz słuchaczy - mieszkańców stolicy, podróżnych i turystów. Zaczęło się w piątek od "Listy Przebojów", którą poprowadził Marek Niedźwiecki.
Audio
  • Marek Niedźwiecki rozmawia z Jarosławem Batorem, członkiem zarządu PKP (Lista Przebojów Trójki)
  • Gościem Listy jest Andrzej Poniedzielski (Lista Przebojów Trójki)
  • Kazimierz Zawałło o początkach Warszawy Centralnej (Lista Przebojów Trójki)
  • Dawid Podsiadło o muzycznych niespodziankach (Lista Przebojów Trójki)
Tak Dworzec Centralny w Warszawie wyglądał prawie 40 lat temu
Tak Dworzec Centralny w Warszawie wyglądał prawie 40 lat temuFoto: PAP/CAF PAP/CAF archiwum

- Z okazji 40-lecia dworca w sobotę połączymy tu nasze wrażliwości. Moją i Dawida Podsiadło - zapowiedział Andrzej Poniedzielski. Kazimierz Zawałło - budowniczy dworca, opowiedział jak wyglądał dzień jego otwarcia. - Na trybunie byli m.in. Edward Gierek i Piotr Jaroszewicz - wspominał. Jarosław Bator - członek zarządu PKP - opowiadał o, całkiem już współczesnym, remoncie dworca.

Co będzie się działo na koncercie Andrzeja Poniedzielskiego i Dawida Podsiadło? O tym mówi sam młodszy artysta! Zapraszamy do wysłuchania audycji.

To nie koniec obchodów 40-lecia dworca w Trójce. W sobotę 5 grudnia zapraszamy na specjalne wydanie "Listy osobistej" Piotra Metza - również z dworca Warszawa Centralna (początek o godz. 19.00). Podczas audycji posłuchać będzie można Andrzeja Poniedzielskiego i jego gości, Katarzyny Łochowskiej i Dawida Podsiadło. Nieco wcześniej, bo o godz. 15.05, "Trójkowy wehikuł czasu" Jerzego Sosnowskiego z Myśliwieckiej 3/5/7 - w całości poświęcony historii dworca.


***

Tytuł audycji: Lista Przebojów Trójki
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Goście: Andrzej Poniedzielski (artysta, satyryk), Kazimierz Zawałło (budowniczy Dworca Centralnego), Jarosław Bator (członek zarządu PKP)
Data emisji: 4.12.2015
Godzina emisji: 19:12

mat.promocyjne/mp/mk