Varius Manx & Kasia Stankiewicz w LP3!

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 20:00
Dziś podczas "Listy przebojów Trójki" odbyła się uroczysta premiera singla zespołu Varius Manx & Kasia Stankiewicz "Mgła nad Warszawą". O utworze i nowej płycie opowiadali Kasia Stankiewicz i Robert Janson.
Audio
  • Varius Manx prezentuje swój najnowszy singiel (Lista przebojów Trójki)
Robert Janson i Kasia Stankiewicz
Robert Janson i Kasia StankiewiczFoto: Halina Wachowicz/PR

"Mgła nad Warszawą" jest pierwszym singlem promującym płytę "Ent". – Muzyka na nowym albumie zeszła do klimatów romantycznych. To obszary, które preferujemy, ale całość nie jest płytą do kołysania, znajdują się na niej piosenki o charakterze dynamicznym. Dookoła wiosna i postanowiliśmy, że pierwszym singlem będzie właśnie taka kojąca piosenka – opowiada Robert Janson.


Robert Janson i Kasia Stankiewicz/fot. Halina Wachowicz Robert Janson i Kasia Stankiewicz (fot. Halina Wachowicz)

– Fantastycznie śpiewa się ten nowy materiał. Od ponad dwóch lat jestem zaskoczona tym, co wydarzyło się między mną i Varius Manx. Z kilku okazjonalnych koncertów zrobiło się kilkadziesiąt. Rozmawialiśmy o możliwości stworzenia czegoś nowego i gdy zobaczyliśmy, że Robert jest w świetnej formie do pisania nowych kompozycji, okazało się, że są one tak piękne, że moje struny głosowe zerwały się do śpiewania, jeszcze zanim pojawiły się teksty. Jestem dumna, że stworzyliśmy coś, co jest dojrzałe, piękne, a jednocześnie dostępne i myślę, że resztę należy pozostawić słuchaczom – mówi Kasia Stankiewicz.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Lista przebojów Trójki
Prowadzi: Piotr Baron
Goście: Kasia StankiewiczRobert Janson (Varius Manx & Kasia Stankiewicz)
Data emisji: 13.04.2018
Godzina emisji: 19.14

ml/mk

Czytaj także

Adam Makowicz: codziennie pracuję nad muzyką

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 12:00
Gościem audycji był Adam Makowicz. 16 marca miała premierę jego płyta pt. "Swinging Ivories", wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nile Rodgers, czyli ikona funku

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 14:00
Nile Rodgers jest jedną z najważniejszych postaci dla muzyki funk i disco. Jego kariera trwająca nieprzerwanie od lat 70. ubiegłego wieku obfituje w liczne przeboje i słynne kolaboracje z innymi artystami.
rozwiń zwiń